Když přijali fenu do útulku, třásla se a kňučela. Empatická pracovnice předvedla gesto, za které jí tleská celý internet

Pracovnice záchranné organizace ohromila své nadřízené i široké okolí gestem, které ukázala v souvislosti s nově odchycenou fenou.

i Zdroj fotografie: Central European University
                   

Fenku Prissy našli veterinární záchranáři uprostřed horkého dne. Bezvládně ležela na rozpálené betonové desce. Při kontaktu s pracovníky záchranné organizace se chovala netečně. Nereagovala na slovní podněty, ani na doteky. Pohybovaly se jí pouze oči. Byla naložena do speciálního vozu a odvezena na veterinární prohlídku.

Láska ke zvířatům

Tam bylo zjištěno, že její nafouklé břicho není způsobeno nádory či jinými onemocněními, ale tím, že fenka čekala tři štěňata, která hned po převozu porodila. Následně jí byla provedena ne příliš příjemná kastrace. Ta byla koneckonců kamenem celého problému. Fenka měla na zákrok velmi špatnou reakci. Ve svém pelíšku v útulku kňučela a očividně trpěla bolestí.

Virginia Moore, výkonná ředitelka útulku Conway Area Humane Society, k případu řekla: „Prissy si prošla velmi těžkým obdobím. Probudila se z narkózy ve svém novém kotci. Prostor ohlušoval štěkot ostatních členů našeho útulku. Nacházela se na neznámém místě. Bylo mi jí velmi líto.“ Tehdy ukázala opatrovnice Chrissy, jak velké srdce má a jak velkou lásku ke zvířatům chová.

Děsivá zkušenost

Viděla Prissy, jak se celá třese. Bylo na ní vidět, že se necítí dobře. Chrissy už ten pohled nemohla vydržet. Lehla si k Prissy a objala ji. Do toho ji začala jemně hladit a uklidňovat klidným tónem svého hlasu. Sama později řekla: „Každá nová zkušenost z útulku je pro psa děsivá. Kdybych se po operaci probudila celá bolavá v neznámé kleci, tak bych se také velmi bála.“

Prissy recovering from surgery

Moments like this are a regular sight at the shelter, however, catching them on camera is rare. The staff usually run when a camera comes out!

Zveřejnil(a) Conway Area Humane Society dne Pátek 15. července 2016

Moorová ocenila lidský přístup zaměstnankyně útulku. Uvedla, že to bylo projevení mimořádné laskavosti z Chrissyiny strany, za kterou si zaslouží náležitý respekt. Fenka Prissy bude přidána do programu s adopcí, jakmile to bude její zdravotní stav dovolovat. Dojemné gesto ošetřovatelky se však dostalo do povědomí širšího okolí. Už tam navždy zůstane.

Jaký máte názor na to, co ošetřovatelka udělala?

Zdroj: Wszytko
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články