Fenka zraněného páníčka neopustila, poskytla mu nezbytnou péči. Díky jejímu nasazení přežil jistou smrt

Většina lidí potvrdí, že je pes nejvěrnější a nejlepší přítel člověka. O opravdovém štěstí však může hovořit muž, kterého jeho věrná fenka zachránila před umrznutím.

                   

Už v minulosti se stal pes pro mnoho lidi nenahraditelným pomocníkem. Ať už pomáhal lovcům s kořistí nebo se sháněním a ochranou stáda, vždy byl život lidí s jeho přítomností snazší. Přestože už je většina psů v dnešní době chována jen pro radost a zábavu, jejich přínos se tím nijak nesnižuje. Na své majitele totiž mají velmi pozitivní účinky a v některých případech jsou tím jediným, co stojí mezi životem a smrtí, jak potvrzují i informace na webu People. Sami máme doma dva pejsky a za nic na světě bychom je nevyměnili.

Z cesty pro dřevo se málem nevrátil

Jednoho mrazivého večera byl muž jménem Bob nucen vyjít ven pro dřevo, aby si mohl doma přitopit. Jelikož měl vše potřebné jen pár kroků, vyšel zcela nalehko. Bohužel na sněhové pokrývce uklouzl a velmi nešťastně spadl. Při nárazu uslyšel křupnutí v zádech, a pak už se nemohl pohnout. Nejbližší soused přitom žije několik mil daleko. Zachránila ho jen citlivost a vnímavost jeho fenky, která vycítila nebezpečí podobně jako pitbul chránící miminko, o němž jsme psali již dříve v článku na DámskémDeníku.

Zůstala s ním, aby ho zahřála

Zraněný muž mohl po pádu pohybovat jen lokty a rukama, což mu neumožnilo doplazit se zpět do svého domu. Jeho fenka však byla odhodlaná s ním zůstat a všechny strasti nadcházejících hodin snášet v jeho přítomnosti. Svým vlastním tělem ho pečlivě zahřívala po celých 20 hodin a olizovala, aby jej udržovala při vědomí a ujišťovala se o jeho stavu.

Pes iZdroj fotografie: Pixabay
Fenka zachránila svému majiteli život, když jej 20 hodin zahřívala

Další den se objevil zachránce

Po nekonečné době, kterou musel Bob strávit na zemi, šel kolem náhodou soused, který ihned přispěchal na pomoc. Přivolal záchranáře, kteří mohli zraněného muže naložit a odvézt do nejbližší nemocnice. I přes veškerou snahu jeho fenky byl značně podchlazený a jeho srdeční rytmus vykazoval nepravidelnou aktivitu. Je tak zřejmé, že se do péče lékařů dostal za pět minut dvanáct. Delší pobyt venku by nemusel zvládnout.

Předpokládá se plné zotavení

Díky pohotové reakci jeho věrné zvířecí přítelkyně se podle webu UPI příběh dočká šťastného konce. Po nutných rehabilitacích lékaři předpokládají Bobovo uzdravení bez trvalých následků. Brzy si tak oba budou moci vychutnávat procházky lesem, jako naše čtenářka Soňa D. z Jirkova: „Miluju procházky přírodou a od doby, co máme psa, se cítím mnohem více v bezpečí. Vím, že se na něj můžu spolehnout, kdyby se něco stalo. Je to můj ochránce.“

Kdy jste byli nejvděčnější za svého domácího mazlíčka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Míša Kvapilová

Zobrazit další články