Mysleli si, že pes lehává u hrobu kvůli tomu, že truchlí po svém majiteli. Jednoho dne se podívali, co tam schovává, a nevěřili vlastním očím

Fenka polehávající na hrobě tam netruchlila, jak se všichni domnívali. Ukrývala totiž velké tajemství.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Psí věrnost a oddanost nezná mezí. Tato zvířata jsou schopna čehokoli, jen aby byla v blízkosti svého majitele, kterému jsou schopna dokonce i zachránit život obětováním toho vlastního. Bohužel ne každý psí osud má šťastný konec. Mnoho z nich končí na ulicích, opuštěných v lese, týraných a zraněných. Přestože si lidé myslí, že dokonale znají chování psů, není tomu tak. Jako v případě fenky, která se nechtěla hnout od hrobu.

Fenka skrývala velké tajemství

Případů, kdy psi po svých zemřelých majitelích truchlí více než jejich blízcí, je nespočet. Jsou schopni doprovázet je na jejich poslední cestě, dokonce trávit veškerý čas u hrobů svých pánů. Přesně to si také mysleli lidé, kteří vídali fenku lehávat na jednom hrobu na hřbitově. Zprvu tomu nevěnovali příliš pozornosti, jelikož se domnívali, že dotyčné zvíře prostě jen truchlí. Až jednoho dne se jeden ze zaměstnanců hřbitova rozhodl podívat blíže.

Jakmile spatřil, co vlastně fenka ve vykopané díře dělá, nemohl uvěřit svým očím. Zvíře zde neoplakávalo zemřelého uloženého pod zemí, ale schovávalo na tomto pro něj bezpečném místě svá čtyři štěňata. Pracovníci hřbitova okamžitě začali jednat. Snažili se fenku nalákat na jídlo, ale ta se k nim nechtěla přiblížit a opustit svá mláďata. Nakonec se ale lidem podařilo získat její důvěru, a mohli tak matku i se štěňátky odvézt do útulku, kde se jim dostalo mimořádné péče s dostatečným přísunem potravy.

Mnoho psů postihne krutý osud

Tato fenka měla obrovské štěstí, že si jí lidé všimli a podali jí pomocnou ruku. Mnoho psů totiž postihne krutý osud. Web Novinky uvádí, že přesný počet opuštěných pejsků je sice neznámý, ale pravděpodobně jich budou desítky tisíc. Jedná se především o majiteli vyhozená zvířata, o něž se nechtějí starat.

fenka se štěňaty iZdroj fotografie: Depositphotos

Naštěstí ale existují i dobří lidé, kteří se snaží opuštěným a toulavým psům pomáhat. V letošním roce vznikla organizace zaměřená na záchranu těchto zvířat, a to nejen v Česku, ale, jak uvádí na svém webu PsiBezHranic, dokonce i v Bosně, Rumunsku, Bulharsku a dalších zemích. Zprostředkovávají adopce a snaží se pomoci pejskům bez domova.

Pokud si tedy plánujete pořídit psa, dobře zvažte, zda se o něj dokážete postarat. A rozhodně prvně navštivte útulek, třeba právě tam narazíte na svého nejlepšího přítele, který vám bude za záchranu velmi vděčný. Inspirací by vám mohl být muž, který adoptuje staré a nemocné psy, aby jim tak dal šanci na nový život, a o jehož příběhu jsme vás na DámskémDeníku již informovali.

Kde byste si pejska vybírali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články