Muž si adoptuje pouze nemocné a staré pejsky z útulku. Chce jim dát druhou šanci na život

Muž se rozhodl pomoci starým a nemocným psům z útulků, proto se pustil do jejich adoptování. Nyní jich má doma jedenáct.

Pes v útulku i Zdroj fotografie: iStock
                   

Toulaví a opuštění psi se vyskytují ve všech koutech světa a není jich málo. Čísla jdou do milionů, o to víc je tato skutečnost smutná. Přestože jsou pro tato zvířata zřízeny útulky, některé praskají ve švech a už nemají kapacitu na to přijmou další. Naštěstí existují lidé, kteří si místo pejska od chovatele pořídí právě některého z útulku. Nejenže tím udělají dobrý skutek, ale nebohému zvířeti tak dají šanci na lepší život, když ho jeho první pán zklamal. Pokud tedy plánujete pořídit si domácího mazlíčka, zkuste si nějakého vybrat právě z útulku, a zachránit mu tak život.

Zvířata miluje již od dětství

Lidé, kteří se ujmou psa z útulku, na sebe mohou být právem pyšní, protože zvíře zachránili před samotou a smutkem. Avšak největším problém při adopci je to, že si člověk obvykle osvojí roztomilé, zdravé a mladé zvíře. Ta ostatní, stará a nemocná, už bohužel čekají jen na zázrak. A ten se nedávno stal v Americe, kde se jeden muž rozhodl toto pravidlo změnit, a pomoci tak psům, jež by si nikdo z útulku nevybral.

Tento dobrodinec jménem Karel, který momentálně žije v Americe, je obrovským milovníkem zvířat. Nikdy nežil sám, protože po svém boku vždy měl alespoň tři nebo čtyři domácí mazlíčky. Lásku ke zvířatům si budoval již od dětství, především jeho rodiče mu to umožnili, protože chovali hospodářská a domácí zvířata. Jelikož mu nedávno bohužel zemřel jeden z jeho nejmilovanějších psů, rozhodl se udělat něco výjimečného na jeho počest.

Doma chová nejen psy, ale i jiná zvířata

Vydal se tedy do místního útulku, kde se zeptal, který z tamějších psů má nejmenší pravděpodobnost k adopci. Zaměstnanci bez váhání ukázali na dvanáctiletou čivavu jménem Eeyore. Karel se jí tedy s láskou ujal, odnesl si ji domů a byl šťastný, že udělal dobrý skutek. Přestože měla fenka nemocné srdíčko a kolena, okamžitě si ji zamiloval. Ten pocit naplnění, který z tohoto činu měl, ho natolik okouzlil, že nemohl zůstat jen u jednoho pejska. Brzy se proto vrátil zpět a obešel i ostatní útulky, aby si tam mohl adoptovat nemocná a stará zvířata.

starý pes iZdroj fotografie: Depositphotos

Muž tak momentálně doma chová jedenáct psů, dvě kachny a jedno prase jménem Bikiny. To mu dala kamarádka, která se o něj už bohužel nemohla dále starat. Jelikož Steva dobře znala, věděla, že on je ten pravý, u koho může svého mazlíčka nechat. Byla si jistá, že právě u něj bude v těch nejlepších rukou. „Starší zvířata jsou nejchytřejší mazlíčci. Až když se dožiješ určitého věku, zjistíš, co od života vlastně chceš. Tito psi už vědí, kdo jsou, a pro takové je vždy mnohem jednodušší si vybudovat přátelský vztah s člověkem,“ nechal se slyšet Karel.

Co říkáte na jeho rozhodnutí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články