V ulici před útulkem našli krabici, ze které se ozývaly divné zvuky. „Je smutné, že jsou lidé tak bezcitní,“ komentoval ředitel útulku

Na příjezdovou cestu k útulku neznámý člověk položil plastový box. Na překvapené zaměstnance uvnitř čekala roztomilá rodinka, která potřebovala okamžitou pomoc.

i Zdroj fotografie: JaWings / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V anglickém městě Coventry se nachází útulek, kam denně přijde mnoho lidí. I toto sobotní odpoledne bylo rušné, zaměstnanci měli plné ruce práce. Teprve kolem čtvrté hodiny si někdo z nich všiml, že v ulici nacházející se vedle útulku leží kartonová krabice, ze které se ozývají divné zvuky. Uvnitř čekalo velké překvapení. Roztomilá rodinka ale potřebovala okamžitou pomoc.

Člověk od útulku utekl pryč

Zástupce ředitele útulku uvedl, že recepce byla v tu dobu v klasickém provozu. Avšak člověk, který krabici donesl, ji nevyužil. Ten člověk se evidentně schovával, dokud z okolí neodešli členové personálu. Jakmile na cestu krabici odložil, tak rychle utekl,” dodal ještě Dave Budd. K ní se poté ihned vydal nejbližší zaměstnanec, který nahlédl dovnitř.

Uvnitř čekalo překvapení

V kartonové krabici se tísnila kočka se dvěma maličkými koťaty. Zvířata byla zmatená, měla plné kožichy blech a zoufale potřebovala pomoc. Ačkoliv byl útulek přeplněný, muž věděl, že tuto kočičí rodinku nemůže jen tak odbýt. Proto si ji po ošetření ještě toho večera odvezl k sobě domů, aby všem poskytl potřebnou péči a něco k snědku.

iZdroj fotografie: S vědomím Coventry Animal Center RSPCA

Kočka je skvělou mámou

Kočka, kterou později pojmenovali Trinity, měla při vstupní kontrole velkou podváhu. Už po několika dnech se však zotavila a začala svá mláďata pečlivě zahřívat. Evidentně je skutečně vděčná za poskytnuté bezpečí. Svá koťata zbožňuje a jen málokdy je nechá, aby se toulala příliš daleko od ní. Všude je doprovází a dohlíží na ně.

Konečně jsou v dobrých rukách

Dvojice koťat byla nejprve stydlivá a okolí objevovala jen s velkou opatrností. Z lidí jsou zatím všichni tři nervózní, ale postupně se to zlepšuje. Nejspíše mají pouze špatné zkušenosti z minulosti. „Rádi bychom poděkovali všem, kteří přispěli na pomoc s péčí o tuto kočičí rodinu. Jsme neuvěřitelně vděční a nemohli bychom dělat tuto důležitou práci bez úžasné podpory místní komunity,“ řekl ředitel útulku. „Je skutečně smutné, že se lidé dokáží ke zvířatům chovat takto bezcitně, je však naše práce, abychom zvířata v takových situacích zachránili. To by se nám však nepodařilo, nebýt podpory místních lidí, za což děkujeme,“ řekl na závěr.

Co byste dělali, kdybyste tuto krabici našli vy?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články