Dvojčata se narodila 22 dní od sebe. První z nich vážilo pouhého 0,5 kilogramu, druhé necelé kilo

Jedno miminko se narodilo předčasně, druhé ho následovalo o 22 dní později. Dvojčata přišla na svět s 22denním rozestupem.

Nohy i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Není neobvyklé, když se dvojčata narodí s určitým časovým rozestupem. Zpravidla to však nebývá více než pár minut. Maminka z Velké Británie ale porodila dvojčata s odstupem 22 dní.

První z dvojčat se narodilo 17 týdnů před termínem

Těhotenství s dvojčaty je vždy náročnější. Mladá maminka Kayleigh ale dobře znala rizika, která by mohla nastat. „Byla jsem si vědoma všech rizik, která s sebou narození dvojčat přináší. Dokonce jsem platila i návštěvy soukromého lékaře, protože jsem se obávala komplikací,“ cituje web NDTV.

Nikdo nečekal, že 17 týdnů před plánovaným termínem praskne mladé ženě voda. Stalo se to uprostřed noci a žena popsala, že v tu chvíli zažila nejhorší bolesti za celý svůj život. Ostré bolesti ji probudily a při cestě na záchod jí praskla voda. Maminka byla okamžitě převezena do nemocnice, kde si ji nechali na pozorování.

Příčinou mohla být krevní sraženina

Situace bohužel nabrala špatný spád. Kayleigh porodila synka, který se ale bohužel narodil mrtvý. Podle lékařů mohla být příčinou krevní sraženina v placentě. Když se chlapeček narodil, vážil pouhých 500 g. Logicky přišly obavy, že nepřežije ani druhé z dvojčat.

Matka s dítětem iZdroj fotografie: iStock

Mladá žena se svěřila, že s ní lékaři krátce po porodu mluvili. „Doktoři si mě po porodu posadili a řekli mi, že neočekávají, že dvojče přežije, a pravděpodobně se narodí v příštích několika hodinách,“ píše web New York Post.

Druhé z dvojčat se narodilo o 22 dní později

Kontrakce ustaly a mladá maminka byla poslána domů. Musela ale každý den docházet na kontroly, aby lékaři mohli sledovat, jak se vede druhému z dvojčat. Všichni doufali v dobrý konec a nevypadalo to, že se druhé miminko chystá na svět. Při jednom vyšetření lékaři zjistili, že se placenta oddělila, a bylo potřeba zasáhnout. Naplánovali proto císařský řez.

O 22 dní později se mladé mamince z Velké Británie narodil syn. Přišel na svět císařským řezem a dostal jméno Astro. Podle webu Pareting miminko vážilo téměř jeden kilogram a ani ono nemělo ihned vyhráno. Druhé z dvojčat se narodilo s problémy se zrakem a potížemi se srdcem. Naštěstí ale vše dobře dopadlo a díky obrovské péči lékařů je chlapeček nakonec v pořádku.

Co si myslíte o tomto příběhu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články