Jaroslav Dušek svým tvrzením o rakovině pobouřil celý národ. Teď ještě přitvrdil – za rakovinu u dětí prý mohou jejich rodiče

Na hercovu hlavu se snesla obrovská kritika za jeho kontroverzní názory, že rakovina je volbou lidí, kteří nenávidí život. Stojí si však za svým, a ještě přitopil pod kotlem.

Herec Jaroslav Dušek s motýlkem i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Svérázný herec Jaroslav Dušek (62) šokoval celý národ svým tvrzením, že zemřít na rakovinu je volba lidí, kteří nenávidí život. Zákeřné nemoci podlehla jeho maminka, babička, dědeček i řada známých. Herec se však domnívá, že zemřeli z jiných příčin. „Vy si myslíte, že člověk umře na rakovinu, ale já si myslím, že umře na to, že nenávidí život,“ tvrdil v pořadu Prostor X. Vlna kritiky, která se na něj sesypala ze všech stran, byla drtivá. Dušek ale ještě přitvrdil.

Pokud skutečně nemocní chtějí žít, jde to

Pacient, jenž se od lékařů dozví, že má drsnou diagnózu rakoviny, která i po náročné léčbě často končí smrtí, má podle Duška šanci. „Měl by to otočit svojí silou. Tam on má to zdraví ve svých rukou,“ domnívá se herec, jenž propadl alternativnímu stylu života, často chodí bosý a občas zkrátka působí jako z jiné planety. Vychází prý z letitých zkušeností, které během svého života načerpal, a z rozhovorů s nemocnými. „Pochopil jsem, že rakovina je často důsledkem toho, že člověk nemá rád sebe ani život,“ podotkl.

Pokud se kdokoli chce z rakoviny vyléčit, je to podle herce možné. „Jestli lidé skutečně chtějí žít, tak nacházejí způsoby. Potkal jsem spoustu lidí, kteří se uzdravili z rakoviny. Všichni vám řeknou, že to změnil jejich postoj k životu. Je jedno jakou formou, jestli chemoterapií, operací, nebo bylinkami, meditací či hladovkou. To je fuk. Vždy bylo klíčové, že se rozhodli pro tuto formu uzdravení. Jako vás nikdo cizí neonemocní, tak vás nikdo jiný neuzdraví,“ cituje Duška CNN Prima News.

Nemoc u dětí prý souvisí s jejich matkou

Ve svých přinejmenším dost kontroverzních názorech ale ještě přitvrdil, když se snažil vysvětlit, jak je možné, že na rakovinu umírají i malé děti. Je totiž nad slunce jasné, že rakovina těžko bude volbou malých capartů, kteří nenávidí své životy. Ale i na to má herec, známý z mnoha oblíbených filmových hitů, jako jsou třeba Pelíšky, Pupendo nebo Úsměvy smutných mužů, svoji velmi podivnou hypotézu.

Podle Duška za rakovinu dětí mohou jejich rodiče. „U malých dětí, asi do pěti až sedmi let, než dojde k výměně zubů, souvisí nemoc především s jejich maminkou – s tím, jakou energii jim předává, i s celkovou atmosférou v rodině. Ale to je přece dávno známo. Nevím, proč se to opomíná,“ cituje hercův poněkud neortodoxní pohled na věc server iDnes. Duškovy šílené teorie odsoudila veřejnost, řada jeho kolegů, lékaři i samotní pacienty. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek uvedl, že se v něm vaří krev, když čte podobné nesmysly.

Co říkáte na názory herce na rakovinu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články