Čtenářka: „Bývalá manželka mého partnera nám ničí život. Závistivější a pomstychtivější ženu jsem ještě nepoznala“

Čtenářka Tereza se potýká s nenávistnou exmanželkou svého partnera. Sprosté sms zprávy jsou na denním pořádku.

i Zdroj fotografie: Depositphoto
                   

Lidské vztahy dokáží nemálo zamávat s emocemi a pocity. To, jak se cítíte, má velký vliv na rozhodnutí, která děláte v průběhu svého života. Je tak přirozeně možné, že se postupně zamotávají i vaše rodinné vztahy. Občas však změny partnerů a rodinných vztahů způsobují nemalé potíže. O těch svých se svěřila redakci paní Tereza, která nevychází s bývalou manželkou svého partnera.

Odmítla rozvod

Její partner opustil svou ženu již před dvěma lety. Měli spolu dvě děti ve věku osmi a deseti let. Bývalí manželé si nerozuměli, často se hádali, až situace vyústila v odchod Terezina partnera. Nemohl vydržet manželčino chování, nevrlost, agresivitu a nenávist vůči okolí. Dokonce podal žádost o rozvod. Byl však jediný, kdo nějaký problém mezi manželi vnímal.

Jeho manželka však rozvodové dokumenty nepodepsala. Před úřady měla řeč o nápravě jejich vztahu a manželské terapii. Přesto se Terezin partner odstěhoval z jejich domu. Poté se potkali s Terezou. Vznikl mezi nimi krásný vztah, který má však jeden šrám v podobě bývalé manželky. Za celé dva roky se nedokázala smířit s tím, že ji manžel opustil a už se nikdy nevrátí.

Nenávistné SMS

Začalo to pomluvami, které o sobě Tereza zaslechla. Pokračování představovaly zvláštní dětské řeči, které děti nemohly mít ze své hlavy. Dokonce několikrát obdržela SMS zprávy typu: Jsi obyčejná děvka! Rozvrátila jsi rodinu, všem jsi zničila život.“ Tereza už je bezradná. Ví, že partnera od rodiny neodloudila, přesto ji tyto řeči a zprávy trápí. Partner se nachází v neméně bezvýchodné situaci.

Rozvod manželů iZdroj fotografie: Depositphotos

S dětmi má skvělý vztah. Pravidelně si je bere k sobě. Má strach, že kdyby nějak reagoval na manýry bývalé manželky, tak by mu bránila v kontaktu se syny. Dosáhl však jednoho malého vítězství, kdy byl rozvod uskutečněn právní cestou, kterou nemohla jeho žena nijak ovlivnit. Terezu drží nad vodou také její rodina a přátelé. Přesto si však společné soužití představovala jinak.

Co byste Tereze poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla