Malý Filípek poslal zesnulému otci dopis do nebe. Po pár týdnech přišla odpověď

Přišel den tátových narozenin a chlapec se rozhodl, že mu pošle dopis s přáním až do nebe. Za pár týdnů přišla odpověď, která překvapila i jeho matku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Čtenářka Pavlína kontaktovala redakci, aby sdílela příběh své známé a jejího syna, kteří nedávno přišli o třetího člena své rodiny. Radim byl vášnivý motorkář. Rád se projížděl na svém stroji, nejlépe ve společnosti svých přátel se stejnou zálibou. Co začalo naprosto nevinně, skončilo bohužel velkou tragédií. Jedna víkendová projížďka jej stála život, jeho syn tak zůstal bez otce.

Papír a tužka v ruce

Malému Filipovi je teprve šest let. Brzy půjde do první třídy, na velkou změnu v podobě školní docházky se však netěší. Neustále se nemůže vyrovnat se smrtí tatínka. Každou volnou chvíli na něj myslí a ptá se maminky Kateřiny, kdy jej půjdou opět navštívit. Několik měsíců uplynulo a nadešel den Radimových narozenin. Kateřina se bála, jak na ně bude Filípek reagovat.

Chlapec ji však velmi překvapil, když jej objevila, jak zadumaně sedí nad papírem s tužkou v ruce. Ukázalo se, že píše svému tatínkovi dopis s přáním k narozeninám, který následně pošle do nebe, kde si jej taťka bude moci přečíst. Kateřina neměla to srdce synovi říct, že dopis pravděpodobně nepůjde bez reálné adresy ani odeslat, natož tak doručit.

Vyhnout se hvězdám

Filipovo nadšení však nebralo konce. Osobně dopis dokonce předal pošťákovi. Za několik týdnů přišla odpověď, která vyrazila dech Kateřině i malému pisateli. Dopis pocházel od přepravní společnosti, která zaručovala jeho doručení. „Chtěli bychom vás informovat o doručení vašeho dopisu. Cesta do nebe byla velmi obtížná. Doručovací dodávka se musela vyhnout několika hvězdám a meteoritům.“

tuzka-a-papir iZdroj fotografie: Depositphotos

„Nic nám však nezabránilo v tom, abychom úspěšně doručili vaše psaní. Budeme i nadále zajišťovat přímé doručení do nebes.“ Dopis na konci obsahoval také oficiální podpis a logo vedení firmy. Kateřinu taková reakce neskutečně dojala. Příběh sebe a svého syna si nenechala pro sebe a s milým překvapením se svěřila svému okolí. Reakce potěšila ji i jejího syna v nelehkém životním období.

Jak byste reagovali na chlapcův dopis na matčině místě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou
Události247.cz
Události247.cz
Vládě dochází čas: Do deseti let nebudou peníze na důchody. Brzy musí přijít změna, lidem se určitě líbit nebude
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Únava, dušnost a kašel: Jak poznat rozvíjející se astma a co ho spouští
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování