Matka donutila svou 9letou dceru k plastické operaci horních víček. Prý proto, aby byla hezčí

Tato japonská matka se rozhodla donutit svou dceru k plastické operaci. Dívka podstoupila úpravu jen proto, že její matka měla v jejím věku komplexy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tato kontroverzní zpráva rozčílila nejednoho čtenáře. Matka původem z Japonska donutila svou malou dceru k tomu, aby podstoupila plastiku horních víček. Chtěla, aby dcera splnila japonské ideály krásy a aby v dospělosti netrpěla komplexy tak jako ona sama, když byla mladší. Zachovala se ale správně?

Striktní standardy krásy

Většina asijských zemí je známá poměrně přesně určenými standardy krásy. Ženy se zde často snaží co nejvíce přiblížit evropskému vzhledu – mění své oblékání, účesy a make-up, ale někdy zajdou i dál. Stále více dívek se rozhodne pro plastiku horních víček, aby jejich oči více připomínaly evropský tvar. Trápí je totiž kožní převis, který je pro toto území typický.

Matka měla sama komplexy

V rozhovoru, kde popisovala důvody k rozhodnutí poslat dceru na plastiku, zmínila, že kvůli vzhledu trpěla sama v mládí komplexy. Údajně si plastickou operaci víček zaplatila, když jí bylo 18 let, ale do té doby se jí ostatní smáli kvůli tomu, jak vypadá. Procházela depresemi a velkým strachem chodit mezi lidi, a proto se před podobnými zážitky rozhodla svou dceru ochránit.

Žena na plastické operaci iZdroj fotografie: Depositphotos

Poslala ji na operaci

Její 9letá dcera nikdy neměla zažít pocit, že je ošklivější než ostatní. Matka proto použila všechny své úspory na to, aby jí zaplatila operaci u největších odborníků. Je vidět, že Japonci jsou krásou jednoduše posedlí. Lidé na internetu ale pro ženu nemají žádné pochopení. Podle nich jde o strašnou matku, pokud donutila své dítě k něčemu takovému.

Odborník varuje

V Japonsku, stejně jako ve většině zemí světa, jsou plastické operace prováděné na dětech nelegální. Existuje pro to mnoho důvodů, jedním z nich je i to, že lidský obličej se v čase rychle mění. Před tímto jevem varoval i profesor Tomohiro Suzuki, známý lékař. Je totiž možné, že dívka bude za pár let potřebovat reoperaci. Mnozí si myslí, že za tento čin bude v budoucnu svou matku nenávidět.

Jaký máte názor na čin této ženy?

Zdroj: KoreaBoo
Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat