„Svou ženu si finančně nemůžu dovolit,“ svěřil se Martin (35). Za jeho slovy se skrývá dojemná myšlenka

Čtenář ve svém dopise obdivuje svou manželku, zároveň ale apeluje na ostatní muže, aby si svých žen více vážili.

Rodina s dětmi i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pan Martin by rád prostřednictvím svého dopisu otevřel oči mnoha mužům, kteří někdy byli na svou ženu, jež se stará o jejich děti, zlí, protože si chtěla něco koupit. Každý otec by si měl uvědomit, jak důležitou roli jejich manželka zastává. Kdyby totiž spočítali, kolik by za svou péči a oddanost měly dostávat peněz, pravděpodobně by si jich začali více cenit. A to je přesně důvod, proč čtenář své vyjádření napsal.

Myslel si, že rodičovská dovolená je opravdu dovolená

Pan Martin K. žije se svou ženou již patnáct let. Prožili mnoho krásných, ale i těžkých chvil. Před dvěma lety se jim narodil syn Jonáš. Ovšem až nedávno si muž uvědomil, že si svou manželku vlastně vůbec nemůže finančně dovolit. Začal nad její každodenní rutinou více přemýšlet, až došel k neuvěřitelnému závěru, který by prostřednictvím dopisu zaslaném do redakce DámskéhoDeníku rád sdělil ostatním, a to především mužům, aby si svých manželek začali více vážit.

„Rozhodli jsme se se ženou, že se nevrátí do práce půl roku po porodu, jak jsme plánovali, ale zůstane se synem doma, aby se mu mohla co nejvíce věnovat a starat se i o domácnost a další věci,“ píše v dopise pan Martin. To, co dělá, bral muž jako samozřejmost. Dle svých slov byl na ni někdy i zlý, protože na něco zapomněla nebo si chtěla koupit nějakou věc pro sebe „Říkal jsem si, že je na rodičovské dovolené, takže toho na práci moc nemá. Jak jsem byl hloupý,“ svěřuje se dále čtenář.

Manželčina nemoc mu otevřela oči

Když ale jeho žena onemocněla a musela na měsíc do nemocnice, uvědomil si, co vše na jejích bedrech denně spočívá. A tak se rozhodl, že spočítá, kolik by za veškeré činnosti, které provádí, brala peněz. „Moje žena je totiž všechno tohle: profesionální chůva, uklízečka, kuchařka, pere prádlo, pravidelně chodí na nákupy, dělá osobní asistentku, protože se stará o veškeré účty a poštu. Když jsem tedy sečetl průměrný roční plat všech těchto zaměstnanců, dostal jsem se k neuvěřitelnému výsledku, a to 1,7 milionů korun ročně,“ píše dále v dopise pan Martin.

Jeho manželka tohle všechno dělá pro něj a pro syna s láskou, ale nikdo by to neměl brát jako samozřejmost. „Muži, uvědomte si, jaký poklad máte doma, když tohle všechno vaše žena dělá,“ apeluje na ostatní čtenář. Snažte se svým partnerkám a manželkám pomáhat, rozhodně si to zaslouží,“ končí svůj dopis pan Martin. Jeho sdělení by si měl přečíst především manžel paní Jany, který jí odmítá s čímkoli pomoci, jak jsme v její na DámskémDeníku zveřejněné zpovědi zmiňovali.

Co si o Martinově názoru myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články