Malého pejska jeho majitelé vyhodili z dodávky. Vypadalo to s ním opravdu zle, dokud jej nenašel náhodný chodec

Náhoda může zachránit i život. Své o tom ví malé štěně, které bylo vyhozeno z auta v zuboženém stavu. Naštěstí šel kolem náhodný muž, jenž se rozhodl konat.

i Zdroj fotografie: S vědomím Millbrook Animal Center
                   

Někteří lidé by si zkrátka domácí mazlíčky pořizovat neměli, když nemají ponětí, jak se k nim správně chovat. Přesně to totiž nevěděl majitel tohoto malého štěňátka. Psík už zde vůbec nemusel být, kdyby jej nenašel jeden dobrý muž, který mu nakonec zachránil život. Nyní je naštěstí čtyřnohý chlupáč opět plný života.

Muž mu zachránil život

Jednoho dne šel muž na procházku, když najednou uviděl něco opravdu šokujícího. Kolem projížděla dodávka a její řidič vyhodil za jízdy štěně mopse. Šokovaný chodec se k malému zvířátku okamžitě rozběhnul, aby ho zkontroloval. Na nic nečekal a okamžitě volal nejbližšímu veterináři. Ten jej s pejskem ihned přijal.

Po prohlídce štěněte bylo zjištěno, že se mu při vyhození z auta naštěstí nic nestalo, ale rozhodně nemělo vyhráno. Pád mu sice nic neudělal, ale pes byl celkově ve velmi špatném stavu. Byl totiž extrémně vyhublý, a dokonce i jeho kůže potřebovala pořádné vyšetření. Podle veterináře byl přesně toto ten důvod, proč už jej jeho majitelé nechtěli.

Nyní se naštěstí zotavuje

Jeho kůže se totiž musela zhoršovat už dlouho před tím, než jej muž vyhodil z auta. Nejspíše se mu nechtělo platit za ošetření, a tak se rozhodl štěňátko vyhodit. Když se na psa kdokoliv podíval, muselo mu být jasné, že velmi trpěl. Při každém zvuku sebou trhl, všeho se bál, a to především lidí. Jedna žena si tohoto mopse vzala domů, protože chtěla, aby se opět naučil užívat si života.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mopse pojmenovala Peggy. S pomocí této ženy se pomalu zotavuje. Chvíli se cukala, když se ji někdo pokusil pohladit, ale pomalu si začíná uvědomovat, že jí nikdo nechce ublížit. Zkrátka se začíná cítit v bezpečí. Jelikož má žena ještě další pejsky, je Peggy mezi svými. Z tohoto příběhu vyplývá jedna důležitá věc – vždy je potřeba se pořádně zamyslet, než si pořídíte psa. Musíte být připraveni na to se o něj starat.

Jak byste postupovali, kdybyste našli zubožené štěně?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund