Vzali si do péče týraného dobrmana z útulku: Ten po 4 dnech surově napadl jejich 17měsíční dceru. Důvodem bylo volání o pomoc

Adoptovali týraného psa a ačkoliv věděli, že by měli být v jeho přítomnosti obezřetní, v pozornosti polevili. Poté již jen sledovali, jak pes hází dítětem ze strany na stranu.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Catherine Svilicic
                   

Maminka malé holčičky toužila po tom, aby měla její dcera nějakého společníka. Nejvhodnějším řešením se jí zdála adopce psa z útulku. Po dohodě s manželem se vypravili do útulku v jejich městě a snažili se vybrat nového člena rodiny. To se jim záhy podařilo. Jen několik dní poté, co si psa přivezli, se stali svědkem hororové události. Dobrman chytil jejich dceru za plenku a házel s ní ze strany na stranu. Důvod jeho počínání nakonec všechny srazil na kolena.

Khan byl dlouhodobě týraným psem

Australská média ovládl příběh jedné místní rodiny, která se rozhodla adoptovat týraného psa z útulku. Catherine Svilicic se svůj dramatický příběh rozhodla sdílet, protože i týraní psi bojových plemen si zaslouží druhou šanci. Když Catherine s manželem přišli do tamního útulku, okamžitě je zaujal mladý dobrman. I když se od ošetřovatelů dozvěděli, že byl pes týraný, a proto se může chovat nevyzpytatelně, se jej rozhodli adoptovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Khan, jak dobrmana pojmenovali, měl od svých předchozích majitelů zlámaná žebra, byl pravidelně bitý a trápený hlady. Vzhledem k jeho neutěšenému zdravotnímu stavu by byl bez adopce do týdne utracen. Catherine mu tak bezesporu zachránila život. Pes se v nové rodině poměrně rychle aklimatizoval. Byl tak moc vděčný a choval se neuvěřitelně láskyplně, že ho rodiče nechali hrát si s jejich tehdy sedmnáctiměsíční dcerkou Charlotte.

Z dítěte se během okamžiku stala hadrová panenka

Jen několik dní poté, co si Svilicicovi dovezli Khana domů, jej nechali s Charlotte samotného na zahradě. Dospělí dvojici pozorovali přes okno. Vše bylo naprosto v pořádku, ale najednou Khan vycenil zuby. Pes následně popadl Charlotte za plenku a odhodil ji o kus dál. Poté k ní přiběhl a začal do ní čumákem strkat. Když dívka nereagovala, opět ji chytil za plenku a zmítal s ní ze strany na stranu. Jakmile tato hrůzná scéna skončila, vrhla se Catherine ke své dceři.

Matka dítě zvedla a začala s ním couvat směrem k domu. V ten moment se Khan svalil na bok a začal kňučet. Během chvíle byl zcela paralyzovaný a dech se mu zpomaloval. Catherine došlo, že něco není v pořádku. Přišla blíž k psovi a viděla na jeho nožce uštknutí od hada. Žena předala nezraněné batole manželovi, vzala psa do náručí a pospíchala s ním k autu. Uložila jej na přední sedačku a vyrazila k veterináři. V tu chvíli již závodila s časem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Veterináři Khana ošetřili a podali mu protijed. Poslali Catherine domů, přičemž dobrmana si nechali přes noc na pozorování. Druhý den se žena dozvěděla, že Khan její dceru zachránil před pakobrou australskou – nejnebezpečnějším a zároveň největším jedovatým hadem, který žije na území Austrálie. Díky včasnému podání protijedu Khan přežil. Svou obětí si navždy získal srdce všech členů rodiny a Catherine mu nikdy nepřestane být vděčná.

Jaké psí plemeno máte nejraději?

Zdroj: MyCrazyEmail

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články