„Dnešní muži jsou pro život nepoužitelní,“ stěžuje si žena. Její dceři musí se vším pomáhat táta

Čtenářka se v dopise zaslaném do redakce rozhořčila nad tím, jak jsou dnešní moderní muži líní, nesamostatní a zcela nepoužitelní.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čtenářka Dana si v dopise zaslaném do redakce postěžovala nad tím, jak jsou muži v dnešní době neschopní. Už má dost toho, jak všechno musí řešit její manžel. Jejich dcera je už zoufalá z toho, že je musí neustále s něčím otravovat, oni to samozřejmě dělají rádi, ale na co má svého muže? Ten nehne prstem, nic neumí a všem kolem už dochází trpělivost.

Její manžel si dokáže poradit se vším

Paní Dana Vrchotová žije se svým manželem v rodinném domě, který si sami před mnoha lety postavili. Její muž vyrůstal na vesnici, a tak se spoustu věcí naučil od svého otce. Ostatně jako většina tehdejších mužů. Neexistovaly televize, mobilní telefony a internet, lidé pracovali a starali se o svá obydlí, majetek a zvířata. Od svých rodičů přebírali moudra a učili se od nich, jak přežit a být samostatní. Dnešní doba je bohužel jiná.

Paní Vrchotová je vděčná za to, jak úžasného, ochotného a pracovitého manžela má. Když se jejich dcera Alena provdala za Marka a odstěhovala se definitivně od nich pryč, byli smutní, ale těšili se, že si zase budou užívat sami sebe a poté i zaslouženého důchodu. Bohužel však časem zjistili, že Marek je pro život absolutně nepoužitelný. Nedokáže sám zatlouct ani hřebík do zdi, aby připevnil obyčejnou polici. To byla totiž jedna z prvních věcí, o které svého tatínka Alena požádala.

Moderní muži jsou podle ní líní

Od té doby již uplynulo několik let a dcera paní Vrchotové neustále prosí svého tatínka o pomoc. Se svou dcerou mají samozřejmě krásný vztah a jsou rádi, že jsou pro ní stále důležití a nápomocní, ale jsou velmi zklamaní z toho, jakého neschopného muže si jejich dcera vybrala. Sám si s ničím nedokáže poradit. A jak se tak dozvídá od svých sousedů a známých, není to zcela ojedinělý případ. Dnešní muži nejsou schopni základních věcí, které kdysi jejich předkové běžně dělali sami. Myslí si, že veškeré domácí práce jsou pouze ženské, oni nemusejí nic.

Nejenže tedy Marek své manželce nijak nepomáhá s chodem domácnosti a péčí o dítě, ale nezastane ani ryze mužskou práci. Ano, sice dost vydělává a zabezpečuje rodinu, ale to je vše. Nenakoupí, neodnese těžké věci z garáže, neopraví kotel ani prasklou žárovku. Na vše si musí Alena volat tátu. Moderní muži jsou líní a často ke svým ženám neuctiví. Nedivím se, že si mnoho žen raději vše zařídí samy, nebo poprosí o pomoc své rodiče. Hlavně, že mají tito chlapáci čas na mobil nebo počítač,“ píše v dopise paní Vrchotová.

Co si o tom myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články