Když se miminko narodilo se srdcem mimo hruď, lékaři mu dávali 1% šanci na přežití. Dnes 14letá dívka ukázala, že je obrovskou bojovnicí

14letá dívka, které nikdo nedával téměř žádnou šanci na přežití, ukázala světu, jak silná je. Užívá si života a svůj handicap bere jako přednost.

miminko i Zdroj fotografie: iStock
                   

Příběh dívky, která se narodila před čtrnácti lety, zasáhl díky internetu a médiím téměř celý svět. Lékaři jí dávali minimální šance na přežití, ale ona světu ukázala, jak silná je. Bojovala za svůj život, který si užívá plnými doušky. Až na pár omezení provádí vše, co její vrstevníci, a nehodlá si upírat běžné a každodenní činnosti. Stala se velkou inspirací pro mnoho lidí.

Narodila se se srdcem mimo hruď

Když byla Virsaviya ještě v děloze své matky, lékařům se při ultrazvuku něco nezdálo. Po mnoha vyšetřeních oznámili nastávající rodičce, že její nenarozená dcera pravděpodobně zemře ještě během těhotenství nebo krátce po porodu. Žena však věřila tomu, že vše dobře dopadne. Když se holčička narodila, všichni byli šokováni. Její srdíčko nebylo ukryto pod hrudním košem a svaly, jako tomu běžně je, ale vyčnívalo jí ven z hrudi a chránila jej jen kůže.

Dívka trpí nemocí zvanou Cantrellova pentalogie. Web FaithPot uvádí, že touto chorobou trpí pouze 1 z milionu živě narozených dětí. Zpočátku bylo velmi náročné naučit se, jak s touto vadou žít a denně fungovat, ale nyní již Virsaviya zvládá vše hravě. Dnes si již čtrnáctiletá teenagerka užívá života a sdílí všechny možné aktivity se svými kamarády a spolužáky. Musí ale nosit hrudní kryt, díky němuž si chrání svůj životně důležitý orgán.

Stala se velkou inspirací pro mnoho lidí

Virsaviya se stala velmi aktivní na sociálních sítích a na svém instagramovém profilu sdílí mnoho fotografií a videí ze svého života. Stala se velkou inspirací pro mnoho lidí, a to především díky své odvaze, bojovnosti a touze žít. Ví, že její stav přináší velké riziko, občas musí být napojena na kyslík, protože ho má nedostatek, ale ani z toho si nic nedělá. Miluje tanec, zpěv a společnost svých přátel.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Virsaviya Borun-Goncharova (@virsaviya_art_heart)

To, že je jiná, bere jako svou přednost. Díky tomu se cítí výjimečně a se svým zdravotním stavem je zcela smířená. Obdivuje ji mnoho lidí, kterým dává jakousi naději, že život nekončí jakoukoli komplikací či překážkou. Nevzdává se, za což jí patří velký obdiv. Žije svůj život a svůj handicap neřeší. Stejně jako dívka, která se narodila bez rukou, to ji ale nezastavilo v rozvoji jejího talentu. Její baletní vystoupení jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Co si o této slečně myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články