Nemá ruce, zato má ale obrovský talent: Mladá baletka předvedl neuvěřitelné vystoupení

Tato dívka se narodila bez rukou. Už od malička je tak zvyklá používat ke všem činnostem své nohy. V talentové soutěži předvedla, že zvládá i náročný tanec.

baletka i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Neskutečný talent předvedla 18letá dívka z Brazílie. V americké verzi oblíbené talentové soutěže se předvedla v rámci kategorie All Stars, které se účastní finalisté ze všech zemí, kde tato soutěž probíhá. Stejně jako nadchla publikum v Brazílii, i američtí diváci sledovali v němém úžasu, co je možné dokázat i přes těžký handicap.

Nohy používá stejně jako ostatní ruce

Když se malá Vitoria Bueno z Brazílie narodila, lidé stáli před domem jejích rodičů frontu, aby se podívali na zmrzačené novorozeně. Kvůli genetické vadě se totiž narodila bez rukou. Nikdy se však nenechala tímto handicapem omezit ani zlomit. Místo rukou jí sloužily nohy, kterými bez problémů zvládá všechny běžné každodenní činnosti.

Když jí bylo 6 let, zúčastnila se jedné hodiny tance. Majitelka taneční školy byla z této velmi sympatické malé holčičky nadšená a vzala si ji pod svá křídla. Od té doby se Vitoria věnovala baletu, který přímo miluje. A protože byla také velkou fanynkou oblíbené talentové soutěže, rozhodla se, že předvede svůj talent v její brazilské verzi.

Svým tancem nadchla porotu i diváky

Sama nejspíš takový úspěch nečekala, ale od brazilské poroty dostala zlatý bzučák a ve finále nakonec skončila na druhém místě. Díky tomu se mohla podívat i do Spojených států amerických, kam se do verze soutěže „All Stars“ sjíždí finalisté z celého světa. I když měla velkou trému a na pódium si s sebou musela vzít přítelkyni kvůli překladu z angličtiny, rozhodně se ve světové konkurenci neztratila.

baletka nohy iZdroj fotografie: Freepik

Její pohyby jsou tak ladné. Kromě klasických baletních kroků předvede i několik výskoků, piruet nebo provaz. Je vidět, že její nohy jsou léty praxe dobře vytrénované a ani na chvíli nezaváhá. Publikum s úžasem sleduje tuto skromnou dívku, která se postavila osudu a nikdy se nevzdává toho, co skutečně miluje.

Lidé měli slzy v očích, když sledovali její vystoupení

Když dotančila, ozval se ohlušující potlesk. Vitoria si vysloužila ovace ve stoje od diváků i poroty. „Věřím, že hvězda se dá poznat podle toho, že se nevzdává, a když je na pódiu, všechny rozzáří. Ty máš obě tyto vlastnosti. Máš tu potřebnou jiskru. Když jsi vystupovala, v publiku bylo úplné ticho, protože jsme byli ohromeni tvým vystoupením,“ nešetřil slovy chvály obávaný porotce Simon Cowell.

Druhý z porotců, Howie Mandel, zase upozornil na fakt, že tančit bez rukou je mnohem těžší, protože vám nic nepomáhá udržovat rovnováhu. Vitoria tak musí být mnohem pečlivější při volení tanečních kroků, aby neupadla. Vitoria si za svůj obdivuhodný výkon vysloužila postup do dalšího kola a vy se na její baletní vystoupení můžete podívat ve videu níže.

Jak se vám líbí vystoupení této sympatické slečny?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články