Sotva porodila, lékaři jí řekli, že dítěti zbývá pouze 30 minut života. Všem přítomným doktorům ale vytřela zrak

Víra opravdu dokáže zázraky. Takto si fakt, že její dítě přežilo, vysvětluje žena, která se za jeho život modlila a prosila Boha o pomoc.

novorozeně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Paní Veronika je velmi statečná žena, která se rozhodla s ostatními podělit o svůj sice těžký, ale zároveň krásný osud. Přestože každý den žije v nejistotě a strachu o život svého synka, je šťastná, že jej může sevřít v náručí, poslouchat jeho smích a vidět, jak roste. Přitom mu lékaři nedávali téměř žádné šance na přežití, ona se však modlila a věřila, že její dítě přežije.

Po prvním neúspěšném těhotenství svitla naděje

Dvaatřicetiletá Veronika D. vždy toužila po velké rodině. Když se tedy s manželem začali snažit o dítě, doufala, že se jí podaří otěhotnět co nejdříve. Bohužel se tak ale nestalo, a tak z toho začala být už velmi zoufalá. Když po více jak roce našla na těhotenském testu dvě čárky, byla štěstím bez sebe. Při prvotrimestrálním screeningu jí ovšem lékař sdělil zdrcující zprávu.

Její miminko mělo hned několik vrozených vývojových vad, a tak jí bylo doporučeno umělé přerušení těhotenství, s čímž s těžkým srdcem souhlasila. „Byla jsem úplně na dně. Brečela jsem týden v kuse a nemohla jsem se s tím smířit,“ píše v dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku paní Veronika. Po dvou měsících ale znovu otěhotněla, a čekala tak své vymodlené miminko. Těhotenství probíhalo bez komplikací a ona porodila chlapečka Jakuba.

Věřila a modlila se, poté se stal zázrak

Lékaři však ihned po narození zjistili, že novorozenec trpí těžkou formou skeletární dysplazie, což je dle webu NZIP genetická porucha způsobující u dětí abnormální vývoj kostí, kloubů a chrupavek. V tu chvíli se matka dozvěděla, že má její syn minimální šanci na přežití a bude žít maximálně 30 minut. „Začala jsem se modlit a prosit Boha o zázrak. On mě vyslyšel,“ vzpomíná na hrozné chvíle čtenářka. Dítě přežilo, strávilo v nemocnici dlouhé tři měsíce a poté mohlo odejít s maminkou domů.

„Věřila jsem mu a on to dokázal, přežil. Přestože bude život s ním těžký, miluji ho a postarám se o něj, jak nejlépe budu moci. Nechci od nikoho soucit ani peníze, chci jen, aby ostatní věděli, že víra dokáže zázraky,“ píše v dopise paní Veronika. A má pravdu, jelikož i sami lékaři byli šokovaní, že chlapec přežil. Ovšem díky jejich následné péči a mateřské lásce se má čile k světu. A malý Jakub si místo na tomto světě vybojoval, stejně jako dívka, která se narodila se srdcem mimo hruď a jejíž příběh jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Co byste statečné mamince vzkázali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články