2letý chlapec se v plence potuloval po ulici. Jeho matka nebyla při smyslech

Matka dvouletého chlapce si nevšimla, že její syn odešel sám ven pouze v plence. Když přijeli policisté, zjistili, že je žena úplně opilá.

chlapec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ve většině případů jsou rodiče za své děti zodpovědní, a navíc především, když se jedná o batolata. Takto maličké děti nejsou ještě úplně schopny pochopit následky svého počínání. Nechápou, jak a kde jim může hrozit nebezpečí. Jejich zvědavost je mnohdy tak silná, že nepřemýšlí nad důsledky svých činů. Od toho mají své rodiče, aby je hlídali, usměrňovali a vše vysvětlovali. Na některé však mnohdy není absolutně žádný spoleh.

Neměl na sobě oblečení a boty, pouze plenku

Když policisté jednoho večera přijali oznámení o tom, že se v ulicích polského Bierunu potuluje malé dítě, netušili, jak nebezpečná celá situace je. Svědek zavolal na tísňovou linku poté, co šel ve večerních hodinách venčit svého psa. Když už chtěl jít domů, všiml si něčeho zvláštního. Kolem něj právě procházelo 2leté batole, které na sobě mělo pouze plenku. Bez oblečení a botiček se toulalo večerní ulicí.

Muž se rozhlédl kolem sebe, ale široko daleko nikoho neviděl. Dítě vypadalo vystrašeně, proto okamžitě zavolal policii a s chlapečkem na místě počkal. Strážníci malého kloučka posadili do svého vozu a začali se ho vyptávat na věci, které by je dovedli k jeho totožnosti a místu jeho bydliště. Nakonec se jim podařilo zjistit, kde dítě bydlí, a tak ho odvezli domů, kde zvonili na dveře, ale nikdo neotevíral.

Žena nebyla absolutně při smyslech

Až po nějaké době jim otevřela chlapcova matka, která vůbec netušila, že její maličké dítě odešlo z bytu. Policisté byli jejím chováním a stavem zaskočeni a znepokojeni. Jak se ukázalo, žena měla v krvi 3,5 promile alkoholu. I přesto, že byla prakticky úplně na mol opilá, se starala o svého syna, který se vykradl z domu jen v plence. Chlapec byl předán do péče svých příbuzných a o jeho osudu a další péči rozhodne soud.

batole v trávě iZdroj fotografie: Depositphotos

Jeho matce hrozí za ohrožení zdraví a života dvouletého dítěte až 5 let vězení. V současné době policie shromažďuje důkazy, které poslouží při rozhodování o její budoucnosti. Nyní je však jasné, že za své nezodpovědné a zcela nepřípustné chování ponese vážné následky. Je třeba ale doufat, že teď už bude chlapec v lepších rukou a nebude mu už hrozit žádné nebezpečí.

Co byste vzkázali této matce?

Zdroj: Lelum
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články