Matka běžně nechávala malého syna, aby si hrál s tabletem. Navždy bude žít s pocitem, že mu způsobila trvalé následky

Řešit nepříjemný pláč miminka využitím moderní elektroniky je velká chyba. Mnoho rodičů však na to přijde až pozdě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

U malých dětí je častý pláč zcela běžný. Péče o tyto malé tvory není vůbec jednoduchá a každá maminka i tatínek si zaslouží obdiv, když se rozhodnou pro založení rodiny. Někteří lidé si však vůbec neuvědomují, že tím, co odmala svého potomka učí, jej velmi ovlivní i do budoucna. Většinou se jedná o chvilky, kdy miminko nechce přestat plakat a zoufalá matka ho zabaví nevhodným způsobem. Jde hlavně o moderní technologie, kterými se baví i dospělí lidé.

Rodiče se snaží své dítě vychovávat co nejlépe

Téměř každý rodič chce ze svého potomka vychovat lepší verzi sebe a chce pro své dítě jen to nejlepší. Občas ale při výchově zvolí praktiky, které jejich dítě velmi ovlivní do budoucna. Nikdo na světě není dokonalý, ani po svém dítěti nemohou rodiče chtít to samé. Každý svého potomka vychovává jinak a neexistuje správný návod, jak na to. Existují ale jisté rady, kterých by se rodiče měli držet a pokusit se vyvarovat některým nevhodným praktikám.

Matka chtěla utišit své dítě

Miminka brečí vcelku často a někdy to jejich rodiče přivádí k šílenství. Tato matka už nevěděla, co má se svým synem (5 měsíců) dělat, a proto mu dala tablet, aby se zabavil. Pustila mu tedy hudbu nebo video, díky čemuž bylo najednou ticho a její syn se uklidnil. Zpočátku to takto dělala na 5 nebo 10 minut, ale později to bylo i na půl hodiny a jeho matka si mezitím mohla udělat to, co zrovna potřebovala.

Ze sledování tabletu má dítě následky

Tato metoda se však brzy přehoupla z 5 minut na několik hodin a její syn byl díky videu potichu a v klidu. To se jeho matce velmi líbilo, protože na to nebyla zvyklá. Oba dva díky tomu byli šťastní a žena tuto výchovu praktikovala i dále. Jednoho dne jí došlo, že její praktiky mají velké následky, kvůli kterým se nyní bude trápit a dávat si je za vinu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Její syn nyní odmítá komunikovat a nechce si hrát. Jediné momenty, kdy je šťastný, jsou tehdy, když v televizi začne hrát reklama, kterou si chlapec velmi dobře pamatuje. Jakmile se svého syna žena zeptá na jakoukoliv otázku, dítě jí neodpoví a vlastně ani netuší, na co se maminka ptá. Matce se vůbec nedívá do očí a nechce ani s čímkoliv pomoci. Jakmile se její syn rozčílí, dokážou jej rodiče uklidnit jen díky notebooku nebo jiné elektronice, s níž se zabaví.

Rodiče udělali radikální změnu

Rodiče malého chlapce moc dobře vědí, že má dítě velký problém a pokouší se to nějak řešit. Jejich syn ani netuší, co dělají ostatní děti v jeho věku a příliš jej to ani nezajímá. Podstatné jsou pro něj moderní technologie a elektronika, u níž se sám zabaví. V jednu chvíli se však rodiče rozhodli pro velkou změnu, která naštěstí zafungovala. Uvědomili si totiž, že jejich dítě se stalo virtuálním autistou a vypnuli všechny elektrospotřebiče, notebooky, tablety a telefony.

Po pouhých 5 dnech nastala u jejich syna velká změna. Začal se usmívat, hrál si, komunikoval, a dokonce odpovídal, když se jej kdokoliv na něco zeptal. Rodiče díky tomu začali být velmi šťastní, protože vidět své dítě, jak se usmívá a raduje se, je pro rodiče skvělé. Matka svůj příběh sdílela na sociálních sítích, aby varovala ostatní rodiče, jak mohou být moderní technologie pro každé dítě škodlivé.

Jaké dobré metody pro utišení plačícího miminka znáte?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?