Děti ve věku pouhých 9 a 5 let zachránily svou prababičku před utopením v bazénu. Nejdřív si myslely, že je to jen sranda

Malé děti zachránily svou prababičku před utonutím v bazénu. Za svůj hrdinský čin dostaly ocenění a poděkování od členů záchranné služby.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Léto je velmi nebezpečným obdobím především kvůli vysokým teplotám a koupání v bazénech. Velká horka nemusí dělat dobře hlavně starým lidem a dovádění v bazénu naopak přináší velká rizika pro malé děti. Nejvíce případů tonutí přichází právě v letních měsících. Napomáhají tomu přeplněná koupaliště a také spodní proudy přírodních vod, které lehce stáhnou člověka pod hladinu. V nedávné době se z malých sourozenců stali hrdinové, jelikož zachránili svou topící se prababičku.

Když se prababička nevracela, šel se po ní podívat

Jelikož jsou prázdniny, byli devítiletý Ashton a jeho pětiletá sestřička Ely na hlídání u své prababičky. Moc rádi za ní jezdili, protože společně podnikali různé výlety a měli se navzájem moc rádi. Jednoho horkého letního dne se rozhodli, že stráví odpoledne u vody. Slunce krásně svítilo a oni se těšili, jak si u bazénu užijí legraci a společně strávený čas. Vše ale nakonec dopadlo úplně jinak a celá situace nabrala nečekaný spád.

Chlapec s holčičkou si hráli v malém bazénku a jejich prababička je sledovala ze břehu. Poté jim řekla, ať jdou na deku uschnout, že si půjde na chvíli zaplavat. Děti si tedy hrály na souši, ale po chvíli začalo být Ashtonovi divné, že je jeho prababička tak dlouho pryč. Šel se tedy projít po břehu, aby se podíval, zda je jeho příbuzná ještě ve vodě, nebo šla třeba pro něco dobrého na zub.

Sourozenci své prababičce zachránili život

Uviděl ji, jak leží ve vodě a má zavřené oči, zprvu si myslel, že si dělá legraci a se svým pravnukem si pouze hraje. Po chvíli mu ale došlo, že má jeho prababička nejspíše nějaký problém, vešel do vody a rychle a vší silou ji odtáhl na břeh. Žena byla v bezvědomí. Ashton okamžitě přivolal svou sestru, které přikázal, aby zavolala záchrannou službu a také jejich pradědečka. Pro oba to byl opravdu děsivý zážitek. Avšak díky rychlé reakci zachránili své prababičce život.

babička čte s vnoučaty knihu iZdroj fotografie: Depositphotos

Za toto počínání pro ně členové záchranné služby uspořádali slavnostní ceremoniál, na kterém jim byly předány certifikáty a mince, které vyjadřovaly uznání a poděkování za jejich statečnost. Pro všechny jsou tito malí sourozenci opravdovými a výjimečnými hrdiny. Dle slov jejich prababičky jsou pro ni děti to nejdražší v životě a navždy jim bude vděčná. Sama dosud neví, proč upadla v bazénu do bezvědomí, ale je šťastná, že žije, a to hlavně díky svým pravnoučatům.

Co říkáte na jejich okamžitou reakci?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články