„Manželka utratila 70 000 Kč za panenku a stará se o ni jako o živé dítě. Nevím, kdo z nás je blázen,“ svěřil se Jindřich (47)

Po odstěhování dětí z domova si manžel plánoval pohodový život. Představoval si, jak se ženou budou cestovat a užívat si. Jenže ona to vnímá jinak.

Realistická panenka miminko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na některá manželství tvrdě dopadne, když děti dospějí a vyletí z rodného hnízda. Některé páry si radostně užívají nově nabytou svobodu a po vyčerpávajícím kolotoči křiku, nepořádku a starostí s domácími úkoly se jim ani trochu nestýská. „Těšil jsem se, že si konečně odpočineme a budeme cestovat, ale žena si koupila panenku a stará se o ni jako o dítě,“ napsal do redakce DámskéhoDeníku pan Jindřich z Brna.

Po odstěhování dětí si koupila panenku

Po odchodu dětí z domova si sedmačtyřicetiletý pan Jindřich maloval bezstarostnou budoucnost. „Myslel jsem, že to bude pohoda jako zamlada. Že budeme dělat, co nás baví, věnovat se přátelům, koníčkům. Je tolik zemí, kam jsme se chtěli podívat. Miluju naše děti, ale upřímně řečeno jsem rád, že už jsou z domu a já mám svůj klid,“ vysvětluje čtenář DámskéhoDeníku.

Domníval se, že jeho manželka Ivana to vnímá s podobným entusiasmem. Že se mýlil, pochopil loni. „Pár měsíců poté, co se děti odstěhovaly z domu, přinesl kurýr balíček. Byl dost drahý, tak jsem si myslel, že tam je nějaká elektronika do domácnosti,“ popisuje pan Jindřich. Když krabici jeho žena Ivana večer otevřela, nemohl uvěřit vlastním očím. Byla v něm panenka.

Zoufalý manžel neví, co dělat

Při pohledu na realisticky vyhlížející miminko přejel panu Jindřichovi mráz po zádech. „Nemůžu si pomoct, ale je to děsivá panenka. Manželka se o ni stará jako o opravdové živé dítě,“ svěřil se čtenář s tím, že to ale nebylo všechno. Pak dorazila postýlka, hračky, oblečení. Neměl jsem představu, jak jsou ty hračky drahé. Žena za to utratila 70 000 korun. Mám pocit, že jeden z nás se zbláznil,“ uvedl pan Jindřich.

muž a žena se spolu nebaví iZdroj fotografie: Depositphotos

Od té doby si prý může o klidu, pohodě a cestování nechat leda tak zdát. „Jakmile přijdu z práce domů, koukám, jak koupe, převléká nebo uspává panenku. Dokonce se kvůli ní hádáme. Je to bizarní, a to nemluvě o vyhozených penězích. Chápu, že je žena smutná z toho, že děti odešly z domova a stýská se jí, ale tohle je síla. Navíc si začala šetřit na další,“ stěžuje si pan Jindřich s tím, že neví, co má dělat. Přátelům se stydí svěřit.

Co byste dělali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články