Byl naštvaný, že mu jeho děda odkázal jen rozpadající se stodolu. Když ale vstoupil dovnitř, podlomila se mu kolena

Staré usedlosti mohou být v případě dědického řízení danajským darem, někdy ale mohou ukrývat opravdové poklady.

Stará brána do zahrady i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Úmrtí v rodině je velmi smutnou zprávou, kterou pozůstalí musí vstřebat a srovnat se s ní. Často může přinést spoustu problémů, jako jsou střety mezi jednotlivými příslušníky, kteří, v pomyšlení na snadné obohacení, neznají bratra. Pak jsou ale zvláštní případy, kdy je dědictví natolik překvapivé a šokující, že rodinu spojí. Své o tom ví například vnuci, kteří po svém dědečkovi zdědili dlouho skryté jmění.

Francouzský venkov ukrýval překvapení

Pan Roger Baillon měl klukovský sen, který téměř proměnil v realitu. Miloval kvalitní auta, proto do nich v 50.–70. letech minulého století investoval nemalé peníze a postupně sbírku rozšiřoval. Jeho přáním bylo otevřít si muzeum, a dát tak prostor i veřejnosti, aby se mohla kochat, napsal web DesignAddict. Tento sen se mu ale bohužel nevyplnil.

„Dědeček se dostal do tíživé finanční situace a několik vozů musel prodat,“ vyjádřil se jeden z jeho vnuků a dědiců. Nicméně ani oni po jeho úmrtí neměli představu, co je pod vlnitými plechy a jednoduchými chátrajícími přístřešky čeká. Zesnulý pan Baillon bohužel neměl dostatek finančních prostředků na údržbu aut, nicméně vzdát se jich rozhodně nemínil. Byl tak majitelem nesmírně vzácných vozů, které všem vyrazily dech.

Automobily s příběhem

Vnuci byli okouzleni, nicméně sami nedokázali odhadnout výši pokladu. Pozvali si proto odhadce ze společnosti Artcurial Motorcars, uvádí web DailyMail. Identifikovali například Maserati A6G Gran Sports z roku 1956, kterých byly se speciálně upravenou karoserií od designera Pietra Frua vyrobeny pouhé 3 kusy. Největším sběratelským počinem však bylo Ferrari 250 GT SWB California Spider z roku 1961.

Vůz Ferrari iZdroj fotografie: Uživatel Ascaron / Creative Commons / CC BY
Tento vůz, Ferrari 250 GT SWB California Spider, patřil mezi největší klenoty sbírky.

Těch bylo vyrobeno pouhopouhých 36 kusů a ten, který se ukrýval v garáži pod novinami, dříve patřil Gerardu Blainovi či Alainu Delonovi. Je tak zřejmé, že pan Baillon miloval limitované edice vozů, ale také ty, které náležely slavným majitelům. Pozoruhodné dědictví o vysoké hodnotě není samozřejmostí, ale někdy se na člověka může usmát štěstí. Dokládá to také příběh o chátrající budově, která skrývala opravdové bohatství, o kterém DámskýDeník psal již dříve.

Jaký poklad byste chtěli objevit vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články