Když zdědili starou ruinu, neměli nejmenší tušení, co v ní najdou za poklad. Má větší hodnotu než celá budova

Domnívali se, že zdědili chátrající budovu vhodnou ke zbourání. Ve skutečnosti na ně ale uvnitř čekalo obrovské překvapení.

starý dům i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Některá dědictví s sebou přináší pouze starosti a těžkou práci. Je totiž nutné roztřídit, vyklidit či zcela vyhodit věci, které dotyčný po zesnulém zdědil. Někdy se však jedná o obrovské vzácnosti, hodnotné nemovitosti a sbírky, o kterých do té doby pozůstalí neměli ani tušení. To je i případ rodiny, která zdědila velmi starou budovu, o níž se domnívala, že je pouze ke zbourání.

Ze zchátralé budovy se vyklubal skutečný poklad

V nedávné době se na internetu objevila zpověď pozůstalých, v níž popisují, jaké překvapení na ně po dědickém řízení čekalo. Když zjistili, že jim zemřelý rodinný příslušník zanechal starou a chátrající budovu, domnívali se, že jim to přinese pouze papírování a starost o to, kde seženou firmu, jež by barák strhla za co nejméně peněz. Jak se ale ukázalo, zdědili opravdový zlatý důl.

Jak totiž informuje i web TheVintageNews, budova jim odkázaná byla původně prodejna obuvi, která fungovala od 40. do 60. let minulého století. Noví majitelé nezveřejnili umístění ani další podrobnosti týkající se tohoto objektu, aby tak nedošlo ke krádežím, a zároveň tak bylo respektováno soukromí pozůstalých. V budově se totiž nacházelo obrovské množství krabic plných bot.

Vnitřek má větší hodnotu než samotný objekt

Většina obuvi je dokonale zachovaná. Dokazuje to tak vysokou kvalitu tehdejších bot. Jedná se tak o majetek obrovské hodnoty, jenž může sloužit nejen jako kus historie k nošení, ale také jako výhodná investice. Prodejna byla kdysi uzavřena z mnoha důvodů, především kvůli finančním problémům. Tehdejší majitelé se rozhodli zachovat veškeré vybavení obchodu včetně všech párů bot pravděpodobně kvůli možnému nárůstu hodnoty obuvi, zmiňuje web PositiveVibration.

boty iZdroj fotografie: Depositphotos

Z tohoto okouzlujícího nálezu dýchá historie a pro mnoho módních fandů představuje objev nádherný a fascinující obraz tehdejších trendů. Co se kdysi nosilo, zda převládaly podpatky, nebo polobotky, to vše se díky tomu dozvěděli. A noví majitelé zjistili, že zchátrale vyhlížející budova jim přinesla obrovské jmění. Kus historie byl však na DámskémDeníku již zveřejněn, a to když jsme psali o teniskách a o jejich postupném vývoji.

Co říkáte na takové dědictví?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články