Jeden den dcera ukončila léčbu rakoviny prsu. Druhý den nato její maminka vyhrála v loterii přes 40 miliónů korun

Pohádkovou výhru ve floridské loterii provází jedna kuriózní situace za druhou. Rodina, která částku vyhrála, měla předtím velké finanční výdaje spojené s léčbou rakoviny.

i Zdroj fotografie: Jan Polák / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Štěstí v neštěstí má rodina Gimbletových z Floridy v USA. Geraldina Gimbletová vyhrála v loterii pohádkovou výhru přes 40 miliónů korun! Tato výhra je však unikátní v tom, že den předtím dcera paní Gimbletové dokončila léčbu rakoviny prsu, která u ní byla diagnostikována. A všechny výlohy na léčbu platila právě její maminka, které se nyní vynaložená částka mnohonásobně vrátí zpět!

Neuvěřitelná náhoda

„Den předtím, než si moje máma koupila výherní tiket, jsem po dokončení poslední léčby rakoviny prsu odešla z nemocnice,“ uvedla dcera pro magazín People. Sdělila, že maminka vybrala všechny celoživotní úspory, aby pokryla léčebné výdaje dcery spojené s rakovinou. A ty jí v tomto případě budou „proplaceny“ zpět. Osud tak této rodině nakonec přece jen ukázal svou příznivější tvář. Dcera také sdělila další podrobnosti, které koupi výherního losu provázely. 

Vítězný stírací los byl ve formě křížovky, které si paní Gimblerová s oblibou ráda kupuje. Kuriózní na celé věci je navíc to, že jí los málem nebyl prodán. Když si jej šla na čerpací stanici koupit, prodavač jí sdělil, že tyto losy už nemá v prodeji. „Požádala jsem ho, aby to ještě jednou zkontroloval, protože mám nejraději křížovky,“ řekla paní Gimbletová. „A prodavač našel poslední kus!“

loterie lístek iZdroj fotografie: Pixabay

Ze dne na den milionářkou

Když si paní Gimbletová přišla do sídla loterie převzít výhru, doprovázely ji i její dcera a vnučka. Šťastné ženy plakaly dojetím i nad okolnostmi, které výhru provázely. Paní Gimbletová se rozhodla převzít výhru formou jednorázové platby, která bude činit 35 milionů korun. Zkrátka nepřijde ani majitel čerpací stanice, která vítězný los prodala. Jeho provize z výhry bude činit 43 000 korun.

Hra, kterou paní Gimbletová vyhrála, je na americkém loterijním trhu poměrně nováčkem – byla spuštěna na trh teprve v květnu 2022. Její přesný název zní „2 000 000 $ Bonus Cashword“. Cena losu je 215 korun. Celková šance na výhru, která se pohybuje v rozmezí od symbolické výherní částky 215 korun (což je právě prodejní cena samotného losu) až po astronomickou výhru 40 miliónů korun, je podle loterie Florida 1 : 3,12.

Jakou nejvyšší částku jste vyhráli v loterii vy?

Zdroj: People
Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články