Výhra v loterii zničila rodinné vztahy. Mladík řekl, že si 122 milionů Kč nechá, a teď nesmí domů

Mladý muž se rozhodl, že se o svou výhru v loterii nepodělí se svou rodinou. Ta to nesla velice těžko.

české bankovky vysoké hodnoty i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vyhrát v loterii je věc, o níž tajně sní snad většina lidí. Je jen velmi málo jedinců, kteří se mohou takovým štěstím pochlubit. Pokud člověk opravdu vyhraje velkou sumu peněz, není vůbec snadné zachovat si klid a umírněnost, když má najednou k dispozici tak velký obnos. Zvlášť pokud se jedná o mladého člověka. Někteří lidé si však dokážou udržet skromnost a nenechají se strhnout emocemi k utrácení. Své o tom ví i mladý muž, jenž vyhrál opravdu nemalé jmění.

Nečekaná výhra ho nerozhodila

Čtyřiadvacetiletý mladík vyhrál jackpot ve výši 5,6 milionu dolarů, což je více než 122 milionů korun. Mnoho lidí v jeho věku by tyto peníze jistě použilo k tomu, aby zažili něco velkolepého. Rozhazovali by je bezmyšlenkovitě všude možně za luxusní zážitky a cestování po celém světě. Tento muž měl ale dost rozumu, a proto se rozhodl, že z výhry vytěží maximum. Splatil tedy své dosavadní dluhy a velkou část peněz investoval do majetku a podílových fondů. Zde mu bude kapitál růst, aniž by musel vynakládat velké úsilí.

Boj o peníze může v některých lidech vyvolat to nejhorší, ať už jsou to vzdálení známí, nebo nejbližší příbuzní. A proto měla tato jeho volba velký negativní dopad na členy jeho rodiny. Ve skutečnosti je velmi pohoršilo, že se s nimi o svou výhru nepodělil, a neváhali mu to dát jasně najevo. Dokonce mu oznámili, že když se s nimi o peníze nerozdělí, již u nich nikdy nebude vítán.

Rodina je zavrhla

Až když člověk přijde k penězům, ukáže se, jak dobří ve skutečnosti jeho přátelé jsou a jak ho jeho rodina miluje. Jaký charakter mají. Pokud jsou totiž jejich city opravdové, na financích jim nezáleží. Mají člověka rádi stejně, a to bez peněz i s nimi. Často se výherci velkých sum bojí svým blízkým říct, že přišli k penězům, protože vědí, že by je neustále někdo obtěžoval a žadonil o půjčku, či snad přímo finanční dar.

vsázení do loterie, ticket iZdroj fotografie: Pexels

Tento mladý výherce je ženatý a právě se svou ženou přišli na nápad, jak se během pár let vyhnout bankrotu, jak se to stává 70 % vítězů podobných cen. Oba věřili, že jejich rodiny budou tímto zodpovědným přístupem nadšené, ale místo toho zjistili, že se na ně všichni akorát rozhněvali. Odhalila se tak jejich skutečná povaha a rodinní příslušníci tento mladý pár doslova zavrhli.

Poté, co byl mladíkův příběh zveřejněn na internetu, se veřejné mínění rozdělilo na tři naprosto protichůdné tábory. Nejvíce internetových uživatelů souhlasilo s chytrým krokem tohoto mladého páru. Další, ale o dost menší skupina lidí, by se naopak o svou výhru podělila se zbytkem rodiny. A úplně nejmenší část komentujících navrhla výhercům, aby utratili peníze co nejdříve, protože vždy je lepší užít si vše, co mají v rukou, neboť není jisté, že se dožijí dalšího dne.

K jaké názorové skupině byste se připojili vy?

Zdroj: BoredPanda
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články