Řidiči na dálnici spojili síly a pomohli zmatené čivavě. Video zachycuje motoristy, jak postupně blokují dopravu

Řidiči na velmi rušné newyorské dálnici spojili své síly, aby zachránili život malé čivavě, která vystrašená a zmatená pobíhala mezi auty.

i Zdroj fotografie: Aktron/ Creative Commons Attribution 3.0
                   

Silnice a dálnice jsou mnohdy velmi nebezpečné. Je to zapříčiněno nejen nepozorností řidičů či jejich rychlou a bezhlavou jízdou, ale také zvířaty. Často se totiž stane, že před auto vběhne srnka, zajíc nebo jelen. Střet s těmito zvířaty může způsobit velmi vážnou dopravní nehodu, u které jde o život zvířete i řidiče a celé posádky vozidla. Co se však stalo nedávno na čtyřproudové silnici v Americe se opravdu jen tak nevidí.

Celou situaci zachytila palubní kamera

Většina psů se drží u svých domovů a majitelů, ovšem mohou nastat situace, při kterých se i ten nejvěrnější a nejhodnější pejsek zaběhne. K takovým případům nejběžněji dochází kvůli tomu, že se zvíře něčeho lekne. Ať už jsou to petardy, velký hluk či jiné zvíře, vždy je to pro něj i majitele velký stres a obavy. A přesně to se stalo malé čivavě jménem Bean, kterou vystrašil cizí pes, což zmiňuje také web GlobalNews.

Bean strachy utekla a doběhla až na čtyřproudovou newyorskou silnici s hustým provozem na Staten Island Expressway. Celou její zběsilou cestu natočila palubní kamera v autě Katie Montello, která měla o psa velký strach. Rozhodla se čivavě pomoct, a tak se pustila do jejího odchytu. To však nebylo vůbec jednouché. Bean totiž sprintovala a nenechala se chytit. Kličkovala mezi rychle jedoucími auty, což bylo opravdu velmi nebezpečné.

Řidiči spojili své síly, aby čivavu zachránili

Katie neváhala, vystoupila z auta a čivavu pronásledovala necelý kilometr pěšky, jak uvádí i web CbsNews. Auta se snažila jet pomalu se zapnutými výstražnými světly těsně vedle čivavy, aby tak upozornila ostatní vozidla a psa alespoň trochu chránila před jistou smrtí. Nakonec několik řidičů spojilo své síly, vytvořili ze svých automobilů barikádu, aby zvíře zastavili. To se jim naštěstí podařilo. Poté jeden z nich zabalil zvíře do ručníku, aby jej mohl bezpečně předat majitelce.

Video, které celou záchrannou akci zachycuje, bylo zveřejněné na TikToku a má již přes osm tisíc komentářů. Vy se na něj můžete podívat přímo v tomto článku. Odvaha všech řidičů, kteří neváhali, aby nebohé a vystrašené čivavě pomohli, si zaslouží velký obdiv. Pouze díky nim se Bean nic nestalo a v bezpečí se dostala zpět ke své majitelce.

@ctvnews Motorists banded together to help keep a runaway chihuahua safe from busy traffic on the Staten Island Expressway in New York. Video from Katie Montello shows cars slowing down to form a barrier, shielding the dog from fast moving traffic. Drivers can also be seen exiting their car on the highway to chase after the nimble canine as it evades multiple attempts to capture it. The chihuahua, named Bean, was eventually captured, and has since been reunited with his owners, who said he was spooked by another dog when he ran onto the expressway. 🎥: Katie Montello via Storyful #dog #chihuahua #rescue #runaway #highway #dashcam #newyork #caughtoncamera #ctvnews #news ♬ original sound – CTVNews

Naštěstí nejsou takové případy pobíhajících pejsků časté, ale přeci jen se někdy stanou. Na DámskémDeníku jsme se v minulosti zmínili také o čivavě, která pobíhala po silnici. Zde ji však vyhodil z auta původní majitel. Naštěstí se však našel někdo, kdo jí zachránil život.

Co říkáte na reakci řidičů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články