„Je mi 23 a můj 71letý přítel mě požádal o ruku. Co mám dělat?“, ptá se čtenářka Jitka

Slečna Jitka napsala do redakce dopis, ve kterém líčí svůj příběh a žádá ostatní čtenáře o radu, jak se má zachovat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jak je obecně všem známo, láska nezná mezí, je slepá a nevybírá si. Jakmile někoho zasáhne Amorův šíp, neřeší, co na to říká jeho okolí. Když je člověk opravdu hluboce a upřímně zamilován, je mu jedno, zda je jeho vyvolený starší, mladší, štíhlý, nebo tlustý. Svou drahou polovičku miluje takovou, jaká je, se vším všudy. Takovou lásku cítí i naše čtenářka Jitka, která do redakce zaslala dopis, ve kterém se svěřuje se svým příběhem. Zároveň však žádá o radu ostatní čtenáře, aby jí pomohli se rozhodnout, jak se zachovat.

Žádost o ruku ji překvapila

Slečna Jitka je mladá třiadvacetiletá žena, která žije již dva roky se svým přítelem Drahoslavem, ten je ale o dost starší než ona. Je mu 71 let. Přestože ho velice miluje, nyní má poprvé za celou dobu trvání jejich vztahu pochybnosti. Drahoslav ji totiž před nedávnem požádal o ruku, protože je láska jeho života, jak jí řekl. Jitku to velmi potěšilo, ale zároveň zaskočilo a donutilo přemýšlet, zda je svatba s tímto mužem dobrý nápad.

smutná žena drží zásnubní prstýnek iZdroj fotografie: Depositphotos

Svěřila se, že přítelova matka trpí Alzheimerovou chorobou a má těžkou formu demence. To naší čtenářce připomnělo, že by Drahoslav toto onemocnění mohl zdědit. Zanedlouho by se u něj tedy nemoc mohla projevit a jí by nezbylo nic jiného, než se o něj neustále starat. Jeho otec byl sice naprosto zdráv, ale nedávno dostal mrtvici a zemřel. To tedy obecně nejsou moc dobré vyhlídky do budoucna. Jitka má největší strach z toho, jak by se zvládla o budoucího manžela postarat, když sama pracuje na plný úvazek a chce si budovat kariéru.

Ani seznam pro a proti jí nepomohl

Na druhou stranu by si moc přála svatbu s mužem svých snů, jímž pro ni Drahoslav určitě je. Věří totiž, že minimálně 10 nebo 20 let spolu prožijí. Navíc si chce být jistá, že ona bude ta, která se o něj bude v budoucnu starat a navždy jej milovat. Drahoslav nemá žádné děti, takže ona je jediná osoba v jeho životě, již má.

Když možné zasnoubení probírala se svou rodinou a okolím, snažili se jí to vymluvit. Představili jí spoustu možných negativních scénářů, jež by ji mohly potkat. Poté se rozhodla sepsat si všechna pro a proti, ale stále si není jistá, jak se rozhodnout. Je zvyklá, že okolí ji za její vztah zavrhuje. Pomluv už si nevšímá a veškeré negativní komentáře hází za hlavu.

Spousta lidí ji od sňatku odrazuje

Některé rady jí ale stále nedají spát. Například to, že sňatkem s tímto mužem ztratí svá nejlepší léta a rozhodně si zaslouží něco jiného než takový život. Někdo jí řekl, že ji Drahoslav bere spíše jako svoji ošetřovatelku než lásku svého života. Její dlouholetá kamarádka, která si vzala o dost let staršího muže, jí naopak svatbu schvaluje. Řekla jí, že kdyby mohla vrátit čas, stejně by si svého muže znovu vzala, protože je to nejlepší, co ji v životě potkalo. Stejně to vnímá i slečna Jitka, ale bojí se a nedokáže se rozhodnout. Proto zkouší žádat o rádu vás, čtenáře.

smutná žena přemýšlí iZdroj fotografie: Pexels

Když se zamyslíte nad jejím příběhem, k jakému rozhodnutí byste se přiklonili? Je třeba, abyste věděli, že tato žena svého přítele opravdu miluje a chce se o něj v budoucnu starat. Je také smířená s tím, že jejich vztah může smrt rozdělit prakticky kdykoli, přestože Drahoslav zatím nemá žádné velké zdravotní problémy. Je to pro ni opravdu velké dilema. Vdát se, nebo ne? To je její otázka, na kterou momentálně není schopná odpovědět si sama. Bude vám vděčná za jakoukoli radu, nebo dokonce zkušenost.

Co byste slečně Jitce poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat