„Po rozvodu jsem měla být šťastnější, ale nejsem,“ říká Eva (51). Svým příběhem chce varovat všechny ženy

Čtenářka by svým příběhem ráda varovala ostatní ženy, které zvažují rozvod. Mnoho z nich si totiž neuvědomuje, co je poté čeká.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čtenářka Eva dala na rady své terapeutky a také ostatních žen na sociálních sítích a v různých diskuzích a opustila svého manžela. Myslela si, že bude konečně šťastná, ale spletla se. Kvůli tomu, jak se nyní cítí, se rozhodla podělit se o svůj příběh. Především by chtěla varovat ostatní ženy, které se nacházejí v podobné situaci, aby neudělaly stejnou chybu jako ona.

Denně ji ponižoval a kritizoval

Jednapadesátiletá Eva I. byla za svého manžela Jindřicha provdána téměř třicet let. Mají spolu syna Ondru, který je již dospělý. Studuje nyní na univerzitě na opačném konci republiky, kde si našel byt. Za rodiči jezdí velmi málo. I z toho důvodu si čtenářka uvědomila, jakou chybu udělala, když požádala o rozvod. Sama žije již rok a velmi lituje toho, že se k tomuto kroku odhodlala.

„Můj manžel nikdy nebyl dokonalý, ale i přesto jsem jej milovala,“ píše paní Eva. Ze začátku bylo jejich manželství krásné a šťastné, ale postupem času, když se dostavil stereotyp, začal být její muž nesnesitelný. Neustále ji za vše kritizoval. „Koupila jsem špatný chleba, uvařila hnusnou polívku nebo jsem mu nekvalitně vyžehlila košili,“ popisuje chování svého manžela čtenářka. Denně ji ponižoval, stejně jako manžel paní Dany, jejíž zpověď jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Velmi svého rozhodnutí lituje

Když jí navíc začal neustále připomínat, že přibrala, neupravila se nebo má na sobě tričko ušpiněné od omáčky, svěřila se se svým trápením Eva na sociálních sítích a v internetových diskuzích. Zde jí ostatní ženy psaly, že žije v toxickém vztahu a nemá přeci zapotřebí dále setrvávat v manželství s takovým člověkem, a doporučily jí manželskou poradnu nebo rozvod. „Navrhla jsem proto Jindrovi společnou terapii, ale on se mi vysmál. A tak jsem začala chodit k psycholožce,“ píše dále v dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku paní Eva.

Jelikož se chování Evina manžela nezlepšovalo, dala na rady ostatních a podala žádost o rozvod. Ihned po něm cítila velkou euforii a svobodu, její nadšení však krátce nato opadlo. „Je to už rok od rozvodu a je mi hrozně. Jsem tak sama. I když na mě byl manžel zlý, měla jsem v něm oporu a cítila se bezpečně. Teď je to naopak. Co když se mi něco stane, kdo mi pomůže?“, svěřuje se paní Eva.

„Chci varovat ostatní ženy, dobře si rozmyslete, zda vám ten rozvod opravdu stojí za to. Není totiž lehké potom navázat nový vztah nebo alespoň přátelství. Kdybych věděla, jak sama se budu cítit, rozhodně bych to znovu neudělala,“ upozorňuje čtenářka. Málokdo si totiž tu následnou samotu uvědomí.

Co byste paní Evě poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články