„Podezřívám manžela, že má tajný poměr s naší sousedkou,“ zoufá si žena

Paní Olga poslala do redakce dopis, ve kterém se svěřuje se svým trápením. Podezřívá svého muže z nevěry se sousedkou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nedůvěra, nevěra a následný rozpad manželství může přijít v jakékoli jeho fázi. Nezáleží na tom, zda trvá pár měsíců nebo let, když mezi partnery dojde ke ztrátě důvěry, je zle. V době mobilních telefonů a různých seznamovacích aplikací dochází k nevěře stále častěji. Lidé mají mnohem více příležitostí k seznámení a komunikaci s opačným pohlavím. Paní Olga Krátká se nám v dopise svěřila, jak moc nyní trpí, protože svého manžela podezřívá z nevěry.

Užívala si stáří i po těžké nemoci

Paní Krátká svého manžela Janka potkala hned po střední škole. Zamilovali se do sebe a brzy spolu začali chodit. Po pár letech se jim narodil syn a tři roky poté i dcera. Jejich manželství bylo harmonické a šťastné. Samozřejmě se někdy objevily hádky, ale ty se vždy rychle vyřešily. Čas plynul, děti rostly, až nastala doba, kdy si našly partnery a založily své vlastní rodiny. Z naší čtenářky a jejího muže se tak stali několikanásobní prarodiče.

senioři v kavárně iZdroj fotografie: Depositphotos

Když už byli jejich potomci odstěhovaní, začala se paní Krátká cítit zle. Po celkovém vyšetření jí zjistili rakovinu. Z diagnózy byla naprosto zdrcená, ale rozhodla se bojovat. Po těžké a vyčerpávající léčbě se jí ale podařilo nad zákeřnou nemocí zvítězit. Byla šťastná a vděčná svému muži za podporu. Dokonce jí dal k jejich čtyřicátému výročí 40 nádherných růží. Od svého vyléčení musela jezdit do lázní, přihlásila se také do klubu seniorů, s nimiž podnikala různé výlety a účastnila se kurzů a přednášek. Jednou týdně tak vždy byla pryč.

SMS jí zničila rodinnou idylku

Z těchto akcí se vždy vracela plná elánu a s velkým nadšením. Jednoho dne, když se vrátila z výletu šťastná a nabitá energií, byl její manžel podivně zamlklý a nevrlý. Dokonce se sebral a šel spát už v osm hodin večer. Nevěděla, co se děje, myslela si, že je jen unavený. Zprvu si ani nevšimla, že si nechal na stole v kuchyni svůj mobilní telefon. Zaregistrovala jej, až když zazvonil. Přišla SMS: „Už jsem sama,“ přečetla si paní Krátká na displeji. Všimla si, že esemeska je od jejich sousedky Aleny.

Jednu dobu byly velmi dobré kamarádky, ale postupem času ztratily zájem o společné drby, a tak jejich vztah zůstal v čistě sousedské rovině. Velmi ji proto překvapilo, že žena píše jejímu manželovi. Přestože to nikdy neudělala a příčilo se jí to, zvědavost ji donutila podívat se do Jankova telefonu. Nemohla uvěřit svým očím. Bylo tam několik zpráv, ale jak pochopila, většina byla smazaná. Navíc objevila záznamy o hovorech, které mezi nimi probíhaly několikrát denně, a rozhodně se nejednalo o krátká volání. Některá trvala dokonce i hodinu.

Manžel je připraven se rozvést

Prvně chtěla mlčet a nic neříkat, ale to jí vydrželo jen měsíc, poté na manžela Janka uhodila. Ten veškerý kontakt se sousedkou popřel, dokonce na paní Krátkou křičel, že ho určitě v lázních podvedla a teď se snaží svalit vinu na něj. Nejhorší pro ni bylo to, že věděla, že jí lže, nechala si totiž vytisknout telefonní záznamy, na kterých byly vidět hovory, jež mezi jejím mužem a sousedkou probíhaly několikrát denně, a také mnoho zpráv posílaných především večer a v noci.

mobil iZdroj fotografie: Depositphotos

Když Janek stále vše popíral, rozhodla se promluvit se sousedkou Alenou. Ta to odmítla komentovat a ještě se na paní Krátkou utrhla s tím, že přece nemá zákaz s jejím mužem komunikovat. Nakonec zhrzená žena vše řekla manželovi Aleny. Jak se však ukázalo, to rozhodně neměla dělat.

Od té doby je totiž atmosféra u paní Krátké doma hrozná, začala mít zase zdravotní problémy a cítí se osamělá. Janek se svou ženou nemluví, začal být mnohem častěji pryč, dokonce se i stravuje mimo domov. Můj manžel mi řekl, že ničím naše manželství, a dokonce je připravený se rozvést. Já za nic nemůžu, ale mám se omluvit jako vždy, abych vše urovnala?“ ptá se ve svém dopise paní Krátká, která je z celé situace zoufalá.

Co byste paní Olze poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články