Čivava byla zavřená v kleci a musela neustále rodit štěňata. Po 12 letech poprvé ucítila trávu pod tlapkami, slunce a lásku

Peklo prožité v množírně se krutě podepsalo na zdraví fenky. Se svým hendikepem ale statečně bojuje a užívá si života na svobodě plnými doušky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina domácích mazlíčků prožije krásný a šťastný život. Najdou se ale tací, které jejich majitelé týrají. Jedním z nich je i čivava jménem Belle. Ochránci zvířat ji objevili v množírně štěňat v Portugalsku. Od svého narození byla zavřená v kleci. Na svobodu se dostala po neuvěřitelných dvanácti letech.

Pobyt v množírně se podepsal na zdraví čivavy

Belle byla chovnou fenou v „továrně“ na štěňata. Byla zavřená v malé kleci a musela pouze rodit a odchovat další a další štěňata. Ta pak byla nabízena k prodeji. Ochránci zvířat měli podněty, že zvířata jsou v množírně v nevyhovujících podmínkách. Udělali zátah a fenám, včetně Belle, začal nový život.

Po spoustě let strávených v zajetí byla Belle ve velmi špatném zdravotním stavu. Byla extrémně vyhublá a potřebovala lékařskou péči. V nemocnici zjistili, že má po celém těle parazity a v levém oku zelený zákal. Neměla téměř žádné svaly a byla tak zesláblá, že zpočátku nemohla ani chodit.

Belle si užívá života, jak jen to jde

Týraná čivava byla velmi bázlivá. Měla strach z lidí i z ostatních zvířat. Vyděsil ji i sebemenší pohyb nebo zvuk. Při pohledu na zubožené zvíře by si možná řada lidí řekla, že nemá smysl ho už léčit. Její osud ale nenechal chladnou Irene z Nizozemí, která Belle poskytla nový domov. Belle je nyní šťastným psem.

Just after a surgery which was very tough.

Zveřejnil(a) Little Belle dne Pátek 17. dubna 2015

Prozkoumává pláže a zažívá svobodu, kterou si v klecích továrny na štěňata nedokázala představit. Hrůzostrašný pobyt v množírně ale zanechal známky na jejím zdraví. Ztratila zrak na levém, a později i na pravém oku. Slepota ji ale nepřipravila o radost ze života. „Lidé by si měli uvědomit, jak jsou zvířata, která si prošla utrpením jako Belle, dychtivá zažívat nejrůznější dobrodružství, a hlavně jak si užívají života,“ řekla Irene.

Jaký máte názor na množírny zvířat?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů