Chtěl vědět, jaké to je zemřít. Vykopal si proto vlastní hrob a na 1 hodinu se dobrovolně nechal pohřbít

Starší muž si k narozeninám nepřál nic jiného, než být pohřben zaživa na jednu hodinu. Poté, co to vyzkoušel, byl štěstím bez sebe a prohlásil se za znovuzrozeného.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Přání některých lidí mohou být naprosto mimo kontext a překvapit nejen rodinu, ale také přátele, či dokonce celý internet. To byl také případ postaršího muže jménem Victor Amela, který se rozhodl, že se nechá ke svým 63. narozeninám zaživa pohřbít. O smrti prý začal přemýšlet již ve svých 15 letech a vždy se chtěl dozvědět, co to znamená pro lidskou mysl a zda se něco děje i po jejím příchodu. Jeho přání mu bylo splněno a nyní se rozhodl sdělit veřejnosti, jaké to pro něj bylo a čím si během hodiny v podzemí skutečně prošel. 

Pohřeb se vším všudy 

Victor Amela byl vždy fascinován smrtí, a tak se ke svým 63. narozeninám rozhodl uspořádat vlastní pohřeb, během něhož byl pohřben zaživa na jednu hodinu do země na farmě, kde se narodil. Muž si sám vykopal hrob, objednal si rakev a pozval všechny členy své rodiny a nejbližší přátele, aby se této události zúčastnili, přestože byl ještě naživu. V podzemí poté strávil zhruba jednu hodinu a během toho, co jej všichni přítomní zakopávali, požádal je, aby mu zpívali chvalozpěvy a chovali se, jako by skutečně odešel z tohoto světa. 

Třiašedesátiletý muž dokonce poprosil kněze, aby přijel a vykonal během jeho „oslavy“ narozenin bohoslužbu – ten výzvu samozřejmě přijal a celá událost tak mohla začít. Victor, který chtěl konečně zažít svou smrt, tak rozhodl, že pohřeb může odstartovat. „Kamarádi mě rozmazlili. Bylo to úžasné a nesmírně jsem si to užil. Když mě přikryli a zůstal jsem ve tmě, slyšel jsem, jak na rakev přistává nahazovaná hlína. Na vteřinu mě sice zachvátila panika, ale přišla a odešla. Pak jsem se začal uvolňovat a užívat si to. Přál jsem si, abych tam mohl zůstat déle,“ sdělil během jednoho z rozhovorů.

Nový pohled na život 

Ačkoliv se může zdát vlastní pohřeb zaživa v západní kultuře neobvyklý, například v dalekém Japonsku a Jižní Koreji se jedná o poměrně častou záležitost. Místní tuto událost nazývají Seizenso a označují ji za jedinečný proces, jak získat nový pohled na život – dnes se však tento zvyk začal rozšiřovat i do jiných koutů světa, například do USA a Velké Británie. Sám Victor poté vysvětlil, že se v podzemí stal velmi emotivním, protože slyšel chvalozpěvy od svých blízkých. Slyšel je také plakat, protože je poprosil, aby to opravdu prožívali. „Potom jsem se znovu narodil a chtěl jsem pokračovat v životě dalších 40 let,“ sdělil starší muž. 

pohřeb iZdroj fotografie: Depositphotos

Victor se poprvé začal zajímat o vlastní smrt ve svých 15 letech, kdy dokonce se svými kamarády vyvolával duchy, aby se jich zeptal na své datum konce. „Později jsem toho litoval, nedělejte to doma. Získal jsem informace, které byly pro 15letého chlapce příliš náročné pochopit, a když mi řekli můj věk, myslel jsem si, že jsem nesmrtelný. Když mi poté bylo 55 let a dělal jsem rozhovor s jedním filmařem, vrátila se mi vzpomínka na tento zážitek a dnes už ji chápu – není na tom nic dobrého,“ přiznal muž. 

O smrti už tolik nepřemýšlí 

S ohledem na tuto děsivou událost Victor provedl svůj vlastní pohřeb ještě předtím, než má údajně dojít k jeho skutečné smrti. „Teď už na smrt nemyslím a ten zážitek jsem si alespoň užil. Celá událost mi pomohla přestat přemýšlet o přesném dni, kdy bych měl zemřít, upevnit pouta přátelství s lidmi, kteří mě milují a které miluji, a jít příkladem pro jednoho ze svých nejbližších. Nyní doufám, že to vyzkouší i on sám, aby se mu také konečně ulevilo a mohl spokojeně dožít svůj život,“ dodal Victor.

Co si o tomto příběhu myslíte vy?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články