Nevychovaný školák si při jízdě metrem odmítl sundat nohy ze sedačky. Cestující tomu odmítl přihlížet a udělil mu životní lekci

Mladý chlapec seděl v metru přes 2 místa, jelikož si na druhé sedadlo natáhl nohy. Starší lidi ignoroval a nepustil je, aby si sedli. Tento muž se proto rozhodl konat.

                   

V dnešní době někteří rodiče nepřikládají takovou váhu tomu, aby jejich dítě bylo správně vychované a respektovalo starší lidi. Raději mu nechávají volnost, aby se mohlo samo vyjádřit. Někteří potomci ale nemají dostatek rozumu ani po pubertě a je tedy potřeba dbát na to, aby měli správný vzor, jak se chovat. U nás v redakci máme členy, kteří jsou již rodiči, a všichni se starají o to, aby jejich ratolest měla správné morální zásady.

Cestování v MHD bývá někdy náročné

Pokud se alespoň čas od času nevyhnete cestování MHD, můžete si všimnout, jaké má kdo vychování. Ti, kteří si při plnějším autobusu sednou k okénku a uvolní místo vedle sebe, myslí i na ostatní a chápou, že i další cestující by se rádi posadili. Najdou se ale i osoby ignorující lidi okolo. Ty nezajímá, že se dopravní prostředek začíná plnit. Starší lidé mají někdy tu odvahu, že se zeptají, zda se mohou posadit. Častokrát se ale v současnosti setkají s hrubým chováním.

Nevychovaná zákaznice se posmívala ženě, která si zkoušela svatební šaty. Majitelka salonu geniálně zareagovala

Pravidla slušného chování by měl znát každý

Obecně platí to, že pokud nejsou ve veřejném dopravním prostředku další volná místa k posazení a do autobusu, metra či tramvaje nastoupila starší osoba nebo těhotná žena, měli by jí mladí lidé uvolnit místo. Zároveň je vhodné pomáhat i maminkám s kočárky. Ty se totiž častokrát do autobusu dostávají složitě a vynést po schodech kočárek i s dítětem je velice namáhavé. K těmto pravidlům slušného chování by mělo být vedeno každé dítě už od mala, aby si na to zvyklo a nepřišlo mu to jako něco neobvyklého.

Mladík naprosto ignoroval ostatní cestující

O tom, jak se někteří potomci neumí chovat, se přesvědčili i cestující v metru v New Yorku. Podle webu Humorbibelen totiž v jednom z vagónů seděl malý chlapec, který hrál při jízdě hry na telefonu. To by nebylo až tak nevídané chování, pokud by u toho neměl natažené nohy na vedlejší sedadlo. Ze svého komfortu nehodlal ustoupit ani v momentě, kdy do vagónu nastoupilo i několik dalších pasažérů, kteří si již neměli kam sednout.

stanice metra iZdroj fotografie: Pixabay

Vedle chlapce seděla jeho matka

Kromě toho, že mladík nehodlal pustit nikoho sednout, protože měl své pohodlí při hraní, seděla vedle něj jeho matka. Na ni se během cesty opovržlivě dívalo mnoho lidí. Podle webu NewsBreak si tato žena po celou cestu udržela kamennou tvář a svému synovi vůbec nic neřekla. Vzhledem k tomu, že metro již bylo téměř plné a nastoupil i jeden muž, který byl velmi unaven, stoupl si ke chlapci a čekal, zda jej pustí.

Mladík ale dále hrál svou hru. Muž se tedy rozhodl, že takto nevychované dítě nebude dále respektovat, a když viděl, že i jeho maminku situace nezajímá, zakročil sám. Chlapci se posadil přímo na nohy a vytáhl vlastní telefon. Tím chlapci zrcadlil jeho vlastní chování – zachoval se nevychovaně a ignoroval to, že někomu jinému je velmi nepohodlně. Hned poté mu ostatní cestující zatleskali. O tom, jak se někteří lidé chovají při jízdě metrem, jsme na DámskémDeníku psali v článku, kdy muž zaútočil na mladou ženu, protože se mu nelíbilo, jak sedí.

Jak byste mladého chlapce upozornili na jeho nevychovanost?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články