Bylo mu jen 15, když ze světa sprovodil otce, aby ochránil mladší sestru. Toto je jejich smutný příběh

Čtyřčlenná rodina navenek vypadala idylicky, takže by jen stěží někoho napadlo, jaké hrůzy se odehrávají za zdmi jejich domu. Sousedé byli případem otřeseni.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vztahy uvnitř rodin někdy mohou být nepředstavitelně kruté. Vyprávět by o tom mohl patnáctiletý chlapec, jehož příběh otřásl před více než čtyřiceti lety Řeckem. Byl tak zoufalý a bezradný, že se odhodlal k děsivému činu. Zabil svého vlastního otce. Otrávil ho jedem na krysy. Důvody, které ho k hrůzostrašnému činu dohnaly, jsou stejně otřesné.

Po pěti dnech v nemocnici zemřel

Rodina, která žila v malé řecké vesnici, navenek vypadala úplně běžně. Otec chodil do práce, matka byla ženou v domácnosti a dvě děti navštěvovaly místní školu. Sousedé, kteří všechny dobře znali, rodinu považovali za slušnou a spořádanou. Nikoho by nenapadlo, že se za zdmi jejich domu může odehrávat drama.

„Nechci, aby někdo trpěl jako já.“ Příběh 20leté Dáši, která unesla vlastního bratra a sama ho vychovává

Vesnicí otřásly události, které následovaly po 12. lednu 1977, kdy byl otec rodiny v těžkých křečích v žaludku odvezen do nemocnice. Jeho stav byl velmi vážný a po pěti dnech zemřel. Jako příčina smrti byla uvedena otrava jídlem. Spousta lidí tomu ale nevěřila. Začaly se objevovat spekulace, že muže někdo mohl otrávit úmyslně.

Dva roky tajil, co se stalo

Tvrdili, že ho někdo z rodiny úmyslně otrávil, ačkoli pro to neexistovaly žádné přímé důkazy. Netrvalo dlouho a místní policisté začali případ vyšetřovat, aby zjistili, zda se obvinění zakládají na pravdě. Po několik měsíců byla celá rodina předvolávána k výslechům, kde měla popsat, co se odehrávalo.

policista s pouty na opasku iZdroj fotografie: Freepik

Případem se začala zabývat policie. Hlavním podezřelým se podle serveru PeknéNoviny velmi brzy stal patnáctiletý syn zesnulého. Chyběly ale důkazy. Přestože byl u výslechů nervózní, celé dva roky tajil, co se vlastně přihodilo. Nakonec se ale policistům se slzami v očích přiznal. Pravda byla ale ještě mnohem drsnější, než by si vůbec dokázali představit.

Měl strávit osm let za mřížemi

K vraždě otce chlapce motivovaly každodenní hrůzy, které musela snášet jeho mladší sestřička. Otec ji pravidelně znásilňoval a týral. Zoufalá dívka se bránila, křičela, plakala, ale to násilníka neodradilo. Bratr jí chtěl pomoct, ale otec byl silnější. Zdálo se mu, že jediným řešením bude otce zabít. Do kapslí, které muž užíval na srdce, chlapec nasypal jed na krysy.

ruce se drží mříží ve vězení iZdroj fotografie: Depositphotos

Když se policistům po dvou letech přiznal, ulevilo se mu. Byl rád, že mohl pomoct sestře. Soud ho nakonec odsoudil k osmi letům vězení, ale po třech letech byl propuštěný. Do rodného domu se už nikdy nevrátil on ani jeho sestra. Temnou minulost nechali za sebou. Podle serveru EuroZprávy podobná tragédie otřásla před několika lety také Indií. Sestra prozradila bratrovi, že ji otec znásilnil a mladík ho v hádce uškrtil.

Co si myslíte o děsivém pozadí otcovraždy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články