7letý chlapec má talent na hledání drahých kamenů. Není náhoda, že rodičům přinesl 14,5karátový safír

Chlapec se narodil do rodiny hledačů drahých kamenů. Není tedy divu, že sám má na tuto činnost obrovský talent, což nedávno dokázal svým objevem.

chlapec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Malé děti mají tolik možností, čím se mohou zabývat ve volném čase. Často jdou ale ve stopách svých rodičů a zvolí si takovou dovednost, ke které mají odmalička jakési pouto. Pokud jsou rodiče vášniví turisté, tak i dítě si tuto činnost oblíbí. Ovšem v případě sedmiletého chlapce je to zcela jinak. Ten má vlohy na hledání drahých kamenů a zrovna nedávno se mu podařil úžasný objev.

Poklad našel nedaleko domova

Sedmiletý Riley se narodil do rodiny vášnivých hledačů drahých kamenů. Jeho rodiče provozují specializovanou společnost na vyhledávání safírů v těžařské oblasti Queensland. Právě Austrálie je země bohatá na zlato a drahé kameny, proto se zde mnoho lidí zabývá hledáním takovýchto pokladů. Některým se podaří zbohatnout, jiní nemají tak dobré oči. To ale malý Riley rozhodně má.

Jak totiž blíže uvádí i web PositiveVibration, chlapec našel neuvěřitelný skvost jen zhruba 200 metrů od svého domova. A není se čemu divit, protože zájem o hledání drahokamů projevoval již od svých tří let. Dle svého otce na to má skvělý zrak a talent. Svůj první drahý kámen totiž objevil z velké výšky, jelikož seděl tátovi na ramenou. To mu byly tehdy právě tři roky. A nyní, po čtyřech letech, učinil úžasný nález.

Chlapec má před sebou zářnou budoucnost

Video zveřejněné na TikToku zachycuje, jak chlapec běží ke svému otci a ukazuje mu, co právě našel. Jedná se o 14,5karátový safír. Takový nález se podaří jen málokomu, natož teprve sedmiletému dítěti. Riley se tak stal velkou inspirací pro ostatní hledače, nahrávka se stala virální a chlapcova rodina si pod ní mohla přečíst mnoho obdivných komentářů a gratulací.

@betteridge_sapphires Riley found this 14.5ct Clean Australian Sapphire Crystal today. This stunner will facet a huge gem potentially worth thousands. What an absolute little legend! #coolkid #familyfun #theboy #rare #australia #sapphire #rockhound #betteridgesapphires #mattbetteridge ♬ Epic Motivational – Viongga Music

Riley má podle ostatních skvělou intuici a nevídaný talent, který mu do budoucna umožní jistě ještě mnoho úspěšných nálezů. Má před sebou tak zářnou budoucnost v tomto oboru. Chlapec dokázal, že každé dítě je jedinečné a talentované v něčem jiném. Malá Anička, jejíž úžasné vystoupení jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali, zase exceluje v gymnastice.

Co říkáte na chlapcův talent?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články