Takhle se 7letý chlapec loučil se svou milovanou sestřičkou, která pomalu prohrávala svůj boj s rakovinou

Dojemný snímek zachycuje malého chlapce, který se loučí se svou těžce nemocnou umírající sestřičkou.

dítě v nemocnici i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Život dokáže být někdy velice nespravedlivý. Platí to především v případech, kdy velmi vážně onemocní a umírají malé děti, které mají celý život před sebou. Měly by se učit spoustu nových věcí, běhat venku s kamarády a zažívat první školkové lásky. Místo toho ale tráví veškerý čas v nemocnici, kde lékaři bojují za jejich uzdravení, což se ale bohužel v mnoha případech nepodaří.

Rodina se dozvěděla šokující diagnózu

Když se narodila malá Addy, její rodina byla konečně kompletní. Měla milující rodiče a staršího bratříčka, který slíbil, že bude jejím velkým ochráncem. Když ale byly dívence dva roky, začala si matka všímat, že má její dcera problémy s chůzí. Pro jistotu ji tedy vzala k lékaři, který po mnoha vyšetřeních přišel s naprosto šokující a nečekanou diagnózou. Addy trpěla velmi vzácnou a agresivní formou rakoviny.

Rodiče malé dívky si tak vyslechli název Diffuse-Intrinsic-Pontene-Glioma (DIPG), web CBSnews vysvětluje, že se jedná o rychle rostoucí nádor v mozkovém kmeni. Tlak zvyšující se růstem nádoru způsobuje potíže s dýcháním, krevním tlakem a spánkem. Takto postižení lidé postupem času nedokáží polykat, zhoršuje se jim vidění a rovnováha. Léčba tohoto typu rakoviny je v drtivé většině případů neúspěšná. Addy podstoupila 33 ozařování, ale bez viditelného zlepšení.

Nákladná léčba prodloužila dívce život

Díky velmi nákladné léčbě, která stála téměř 5 milionů korun, dívka bojovala s nemocí dva roky. Většina lidí, kterým byl tento typ rakoviny diagnostikován, nežije déle než devět měsíců. Když však Addy již nezvládala jíst a polykat, rodině bylo jasné, že se blíží její konec. Její bratr se s tím ale nechtěl smířit. Byl stále u své čtyřleté sestřičky, utěšoval ji a snažil se jí dodávat sílu. Sourozenecká láska je obrovská, což dokázala i dívka, která zachránila život svému bratříčkovi, jehož příběh jsme na DámskémDeníku již popisovali.

Zveřejnil(a) Matt Sooter dne Sobota 2. června 2018

Otec na Facebooku sdílel fotografii, kterou pořídil v nemocnici. Ta rychle obletěla svět a dojala mnoho internetových uživatelů. „Malý chlapec by se neměl loučit se svým parťákem, nejlepším kamarádem, sestřičkou. Takhle to být nemá. Ale tohle je ten rozbitý svět, ve kterém žijeme,“ stojí v příspěvku u sdílené fotografie. Jen několik hodin po zveřejnění snímku Addy zemřela. Rodina souhlasila s předáním jejího nádoru k výzkumu. Doufají totiž, že tím pomohou ostatním stejně nemocným dětem.

Co říkáte na tento dojemný snímek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články