Video: 6letý Honzík porazil rakovinu a tohle ho čekalo ve škole. Nic hezčího jsme dosud neviděli

Překvapení, které čekalo na chlapce, jenž porazil rakovinu, pro něj přichystali jeho spolužáci a učitelé. Byl dojatý nejen on, ale i ostatní.

Chlapec v nemocnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Život dokáže být někdy nespravedlivý. Své o tom ví rodiče malého Honzíka, který musel čelit té největší výzvě. Byl nucen bojovat se zákeřnou nemocí, která jej postihla ve velmi útlém věku. Když se po několikaletém boji s chorobou vrátil do školy, čekalo na něj obrovské překvapení. To si pro něj připravili spolužáci a učitelé. Jejich počínání dojalo nejen chlapce, ale i mnoho dalších.

Dozvěděli se děsivou zprávu

Když se malý Honzík praštil o Halloweenu do hlavy, nikdo netušil, jaké hrozné časy tím započnou. Jelikož byl chlapec po úrazu letargický a, jak dále uvádí i web CNN, znatelně se mu změnila barva v obličeji, odvezli ho rodiče okamžitě do nemocnice. Zde mu lékaři provedli mnoho vyšetření, která přinesla příšerný výsledek. Rodičům bylo oznámeno, že jejich syn trpí velmi těžkou formou lymfoblastické leukémie.

V tu chvíli se celé rodině zhroutil svět. Z banální věci se vyklubala šokující diagnóza, kterou nikdo nečekal. Podobně tomu bylo v případě malého chlapce, který trpěl neustálou rýmou a jehož příběh jsme na DámskémDeníku již popisovali.

Následovala velmi intenzivní léčba obsahující ozařování a chemoterapie, která trvala dlouhé tři roky. Mezitím začal Honzík navštěvovat školu, kde ale nestrávil mnoho času. Musel si dávat pozor na to, aby neonemocněl, a tak většinu času trávil doma nebo v nemocnici. Rodiče se ale snažili, aby nezameškal učivo a získal alespoň nějaké přátele.

Chlapec svůj boj vyhrál

Honzík s nemocí bojoval statečně a ukázal jí, že je mnohem silnější než ona. Nakonec se mu ji podařilo zcela porazit. Když lékaři rodině oznámili, že má jejich syn za sebou svou poslední chemoterapii, byli štěstím bez sebe a věřili, že už bude vše jen lepší. Chlapec se nemohl dočkat, až konečně začne naplno chodit do školy. Tam si pro něj přichystali velké překvapení. Video celé situace bylo zveřejněno na YouTube a dojalo mnoho internetových uživatelů.

Když totiž Honzík vstoupil do školy, čekali zde na něj učitelé a spolužáci, kteří jej doprovodili ohlušujícím potleskem a burácením. Chlapec mezi nimi sebevědomě procházel a neskrýval své dojetí. Nyní jej čeká studium a aktivity s jeho vrstevníky, které dosud nemohl provádět. Snad se již nebude muset potýkat s takto vážnými zdravotními problémy a bude žít spokojeným životem.

Jak se vám překvapení spolužáků a učitelů líbilo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články