Chlapec hledá svou ztracenou sestru: „Nestihli jsme se ani rozloučit,“ stýská si

Sourozence, kteří skončili v péči dětského domova, rozdělila adopce. Teď mladík doufá, že svou mladší sestru nalezne s pomocí sociálních sítí. Možná už jí je na stopě.

Malý bratr se svou sestřičkou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Adopce někdy zpřetrhá kontakt mezi sourozenci napořád, v lepším případě jen na nějaký čas. Doufá v to i Klaudiusz Budzyn, který pátrá po své sestře Nikol. Když byli malí, skončili v péči dětského domova v polském městě Sopoty. Dívku adoptovala neznámá rodina a od té doby se sourozenci už neviděli. Roky plynuly a v současnosti, když už jsou oba dospělí, se bratr snaží prostřednictvím sociálních sítí svoji sestru najít.

Sourozenci se ani nemohli rozloučit

Sociální média sice dokáží spojovat lidi napříč kontinenty, je ale otázkou, zda pomohou Klaudiuszovi najít mladší sestru. Každopádně na ně vsadil a příspěvek, který 22. října zveřejnil, je dojemný. „Hledám Nikolu Budzynovou, narozenou 17. 4. 2005. Nyní můžeš mít jiné jméno. Bydleli jsme v Sopotech na ulici Malczewského. Tobě bylo 6 let, mně 8, když jsme byli umístěni do dětského domova Na Wzgórzu v Sopotech,“ napsal podle serveru Wiadomosci starší bratr dívky.

Od doby, co se sestrou nebyl v kontaktu, uplynulo už dvanáct let. Klaudiusze stále mrzí, že se tehdy ani nerozloučili, když si Nikolu odvedli adoptivní rodiče. „Když jsem se vrátil ze školy, dozvěděl jsem se, že tě adoptovali. Ani nám nedali možnost se rozloučit,“ svěřil se mladík pátrající po své sestře. Jejich cesty se zcela rozešly a Klaudiusz si uvědomuje, že po letech by s ním Nikola nemusela chtít navázat kontakt ani ho vidět.

Možná je své sestře už na stopě

Naznačil, že by to pochopil, ale rád by alespoň věděl, zda je naživu a v pořádku. „Jestli si to přečteš, prosím, ozvi se mi. Bylo a stále je to pro mě bez tebe těžké. Doufám, že se na mě nezlobíš, že jsem tě začal hledat až teď, ale s podporou své ženy jsem k tomu konečně našel sílu a odvahu. Pokud se se mnou nechceš setkat a zůstat v kontaktu, pochopím to. Rád bych alespoň věděl, že jsi naživu a v bezpečí,“ dodal Klaudiusz.

Kochani jestem zmuszony usunąć post Bardzo bym prosił abyście również to zrobili Wylał się na mnie straszny hejt i…

Zveřejnil(a) Klaudiusz Budzyń dne Úterý 24. října 2023

K příspěvku připojil svoji i sestřinu fotografii z dětství a telefonní číslo. Následovala vlna solidarity. Během dvou dnů příspěvek sdílelo více než 130 000 lidí. Jenže se objevily i nenávistné komentáře a telefonáty, což mladíka donutilo ho smazat. Všechny indicie, které jsem dostal, prověřuji a možná už jsem sestře na stopě. Rád bych, aby se náš příběh dostal k co nejvíce lidem v Polsku. Oficiální cestou, tedy přes centrum sociální péče a dětský domov, se k informacím nedostanu. Říkají mi, že mi je nemohou poskytnout,“ řekl serveru Klaudiusz.

Mladíkovi se snažil pomoci i dětský domov

Odloučení od sestry s mladíkem otřáslo. „Byl to šok. Mám pocit, že mi byla způsobena velká škoda. Můj život se tehdy zhroutil. Propadl jsem depresím, měl jsem problémy s agresivitou,“ vysvětlil. Se situací se dokázal vyrovnat až po letech. Teď věří, že svou sestru nalezne a dojde i na šťastné shledání, podobně jako v případě bratrů, o jejichž příběhu jsme informovali na DámskémDeníku – ti se setkali po osmdesáti letech.

Staří muži se objímají iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomoci mladíkovi v pátrání chce i dětský domov. „Snažila jsem se Klaudiusze nasměrovat do vhodných institucí nebo do adopčního centra. Nejde o ojedinělý případ,“ řekla serveru ředitelka dětského domova Na Wzgórzu Beata Młynarczyková. Podobný případ se stal i v Česku. S pomocí sociálních sítí se snažil podle iDnes v minulosti najít své dvojče také Jaroslav Kalous. On i jeho sestra Eugenie byli už jako miminka umístěni v kojeneckém ústavu. Adopce jejich cesty rozdělila. Neviděli se přes šedesát let.

Jakým způsobem byste se snažili najít ztraceného sourozence?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články