Bratři plakali, když se poprvé mohli obejmout. Vzájemně nevěděli o své existenci přes 80 let

Když dívka pátrala po rodokmenu své rodiny, narazila na zajímavou informaci. Její podivný telefonát následně odstartoval sérii událostí, které vyústily v dojemné setkání.

Staří muži se objímají i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodinné vztahy jsou někdy až příliš spletité a s dalšími generacemi mohou postupně vymizet informace o tom, kam až příbuzenstvo sahá. Když se jedna mladá dívka rozhodla, že bude pátrat po historii své rodiny, byla překvapená, koho objevila. Ukázalo se, že její pětaosmdesátiletý dědeček má sourozence, o jehož existenci neměl celý svůj život ponětí. Začalo hledání a nakonec se bratři po osmdesáti letech poprvé setkali.

Podivný telefonát muže překvapil

Sedmaosmdesátiletý Allen Swinbank se narodil v britském Bradfordu v roce 1935. Začátkem roku ho zaskočil podivný telefonát. Když položil sluchátko, chvíli jen tak seděl a koukal do prázdna. Hlavou mu běžela spousta myšlenek. Právě domluvil s dívkou, která se představila jako Natasha. To, co mu řekla, ho vyvedlo z míry. „Myslím, že můj dědeček je váš příbuzný, váš bratr,“ prohlásila dívka, která na internetu pátrala po rodinných kořenech.

Allenův otec John Spence-Swinbank jeho matku opustil, když mu bylo pouhých šest měsíců. „O tátovi jsme nemluvili, protože ho máma nenáviděla,“ vzpomíná. Během druhé světové války jeho otec v bitvě u Dunkerque padl do zajetí. V německém zajateckém táboře Stalag strávil pět let. Allen se s ním poprvé setkal až ve svých šestadvaceti letech. „Něco málo mi o sobě řekl, ale nezmínil se, že mám bratra,“ uvedl Allen. Nevlastní sourozenec, kterého měl jeho otec s jinou ženou, je jen o dva roky mladší.

Sen se bratrům nakonec splnil

Pětaosmdesátiletý John Robson vyrůstal v Bridlingtonu u svého dědečka a tet. Ti mu řekli, že jeho otec padl ve válce, přestože ve skutečnosti zemřel až v roce 1980. Paradoxní je, že John si vždycky moc přál mít sourozence. Mluvil o tom i na stará kolena se svou ženou. Myslel si ale, že jeho sen se nikdy nesplní. Jenže se mýlil. Jeho vnučka Natasha ho našla. „Je to jako splněný sen. Boží plány jsou někdy hodně tajemné,“ řekl John. Bratři se domluvili, že se po osmdesáti letech letos poprvé setkají.

Staří muži se smějí iZdroj fotografie: Depositphotos

Nedávno John vyrazil za svým bratrem. Bylo to velmi dojemné. „Objali jsme se a došlo i na pár slz. Je tak moc zvláštní, že se to stalo,“ řekl Allen. Bratři zjistili, že oba mají vnoučata i pravnoučata a také zálibu v motorkách. „Allenova sousedka se mě zeptala, jestli jsem jeho bratr. Řekla, že jsem mu hodně podobný. To byl skvělý pocit. Tohle je splněný sen. Máme co dohánět,“ nadšeně vyprávěl John o prvním setkání s bratrem, na které si oba muži museli počkat dlouhých osmdesát let.

Co říkáte na příběh bratrů, kteří se našli na sklonku života?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články