Mladí hrdinové neváhali riskovat vlastní život, aby pomohli dívce v ohrožení. Za svoji statečnost dostali netradiční odměnu

Čtveřice chlapců zachránila před jistou smrtí malou holčičku. Její rodiče je za tak hrdinský čin velmi netradičně odměnili.

Divoký proud řeky během záplav i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Říká se, že jsou určití lidé schopní, a hlavně ochotní riskovat vlastní život, aby zachránili jiného člověka, který se zrovna nachází ve velmi nebezpečné situaci. Neváhají ani vteřinu a okamžitě jednají. Bez dlouhého přemýšlení jsou schopni vběhnout do hořícího domu, vší silou nadzvednout těžký předmět nebo skočit do vody, aby tak pomohli lidem v nesnázích. To je také případ čtyř mladých chlapců, kteří zachránili tonoucí dívenku, za což se jim dostalo uznání a speciální odměny.

Díky všímavosti jednoho z nich nedošlo k tragédii

O jednom dešťovém víkendu málem došlo v Jackson City Parku v americkém státě Missouri k velké tragédii. Vydatné pršení totiž zvedlo hladinu vody v tamní řece, kde se často v takovém počasí tvoří vodní víry a silné podvodní proudy. Ty jsou nebezpečné i pro dospělé a zkušené plavce, natož pro malé děti, které se sotva naučily plavat. Toto místo však často vyhledávají právě teenageři a děti, aby si zde užívaly volné chvíle a blbnutí ve vodě. Nechybělo však mnoho k tomu, aby se to stalo osudným malé dívence.

Když se čtyři jedenáctiletí chlapci koupali v řece, zpozorovali malou holčičku, která se cákala ve vodě nedaleko od nich. Po chvíli si však jeden z hochů všiml, že se dívka ztratila. Na břehu ji neviděl, a tak po ní pátral na hladině. V tu chvíli spatřil její malou ručičku, která trčela ven z vody přímo pod mostem. V těch místech, jak zmiňuje také web WtVideo, se často objevují silné proudy, které dívku stáhly pod hladinu. Chlapec neváhal ani chvíli a rychle se k tonoucí holčičce přiblížil. Chytil ji za ruku, ale nebyl schopný ji vytáhnout z vody.

Od rodičů dívky dostali speciální odměnu

Proto, jak uvádí také web WaFB, přivolal na pomoc svého kamaráda. Spolu s ním k dvojici doplavali i zbývající hoši a společnými silami dívenku vytáhli ven. Ta byla okamžitě převezena do nemocnice, kde jí lékaři provedli všechna potřebná vyšetření. Naštěstí se ukázalo, že holčička neutrpěla žádná vážná zranění, byla pouze vyděšená a v šoku. Když se o hrdinském činu dozvěděli rodiče zachráněné dívky, rozhodli se klukům odvděčit velmi netradičním způsobem.

tonoucí člověk iZdroj fotografie: Pixabay
Bez pomoci by se dívka jistě utopila

Jelikož jsou to majitelé restaurace „Kenny’s Flippin Burgers“, rozhodli se čtyřem zachráncům věnovat celoživotní zásobu hamburgerů. Kdykoliv tedy přijdou do zmíněného podniku, mohou se zde pokaždé najíst zadarmo. Chlapci si tuto speciální odměnu velmi pochvalují. A rozhodně si ji zaslouží za to, jak statečně a hrdinsky se zachovali. Stejně jako desetiletí hoši, kteří zachránili život svému tatínkovi, o jejichž úžasném činu jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co říkáte na jejich hrdinství a odměnu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články