Česko v slzách: V pouhých 37 letech nás navždy tragicky opustila seriálová hvězda. Doplatil na svou dobrotu

Na nic netušícího herce zaútočili zloději, kteří se mu snažili ukrást katalyzátor z automobilu. Vůbec se nebránil, protože trojici mužů považoval za pracovníky odtahové služby.

Pohřební svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Fanoušci seriálů jsou v šoku. Při děsivé tragédii zemřel hollywoodský herec Johnny Wactor, kterého diváci znají zejména ze seriálů General Hospital, Siberia, Westworld či akčního snímku Supercela. Sedmatřicetiletého umělce postřelili zloději, které načapal, jak se snaží ukrást z jeho zaparkovaného automobilu katalyzátor. Pachatele otřesného činu policie zatím nedopadla, ale intenzivně po nich pátrá.

Zloděj na herce nekompromisně vypálil

Život herce, který si přivydělával jako barman, vyhasl náhle 25. května kolem půl čtvrté ráno přímo na ulici v americkém městě Los Angeles v oblasti West Pico Boulevard a South Hope Street. Krátce před dramatickým incidentem mu skončila směna v jednom z prestižních střešních barů. Když se vydal ke svému autu, všiml si podle webu DailyMail, že u něj stojí tři muži.

Původně se však zesnulý umělec domníval, že jde o pracovníky odtahové služby. Ke skupince pachatelů tedy přistoupil v klidu, bezelstně a bez nějaké větší opatrnosti. Jenže zloděje, kteří měli spadeno na krádež katalyzátoru, jeho příchod zřejmě překvapil. Jeden z nich vytáhl zbraň a bez varování vystřelil. Vypálený projektil zasáhl herce do hrudníku. Navzdory rychlému příjezdu záchranné služby herec vážnému zranění nakonec podlehl.

Byl houževnatý a nikdy nic nevzdával

Policii se prozatím nepodařilo skupinku pachatelů dopadnout. Podle serveru LosAngelesTimes měli na hlavách kukly, což ztěžuje jejich identifikaci. Z místa děsivé tragédie odjeli v tmavém sedanu. Krádeže katalyzátorů, které obsahují drahé kovy, jež se dají dobře zpeněžit, v Kalifornii prudce vzrostly během covidové pandemie, kdy se lidé víc potýkali s ekonomickými problémy.

Nečekaná smrt herce šokovala jeho přátele i kolegy. „Johnny byl úžasný člověk. Nejen talentovaný herec oddaný svému řemeslu, ale také morální vzor pro všechny, kdo ho znali. Vždy tvrdě a houževnatě pracoval a nikdy se nevzdával. Jeho smrt zanechá v našich srdcích obrovskou díru,“ cituje hercova zdrceného agenta Davida Shaula magazín Variety. „Johnny byl opravdu jediný svého druhu a bylo potěšením s ním každý den pracovat. Máme zlomené srdce,“ napsali na síti X tvůrci seriálu General Hospital.

Co říkáte na děsivý incident?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články