Přísný 70letý učitel matematiky, bývalý voják, budí u všech respekt. Ve skutečnosti ale zachraňuje životy a děti miluje

Nejprve pro ně představoval jen nejpřísnějšího kantora na škole. Když zjistili, čemu se věnuje mimo své hodiny, tak si získal jejich plný obdiv.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí není na povrchu stejná jako uvnitř. Jinými slovy působí na ostatní úplně jiným dojmem, než jaký například odpovídá jejich činům a chování. Jedním z nejtajemnějších povolání je to pedagogické. Studenti lační po soukromých informacích o svých kantorech, aby je mohli srovnat s dojmy, které nabývají v jejich hodinách. Výjimkou není ani učitel Jim.

Vojenská minulost

Jim je 70letý veterán z války ve Vietnamu. V současnosti učí na střední škole v Kalifornii matematiku. Jeho vojenská minulost se silně promítá také do stylu výuky, který používá. Již jeho osobnost a velmi krátký vojenský účes vyvolávají u jeho žáků určitý respekt. Dále disponuje silným, rozhodným a úderným tónem hlasu, jenž se mnohdy rozléhá celou školní chodbou.

Studenti jej považují za nejpřísnějšího kantora, který na jejich škole pracuje. Zpočátku jim jeho přístup připadal velmi nesympatický. Mysleli si, že jde o mrzutého starého člověka, jenž se baví ponižováním dalších lidí. Později se však dozvěděli o svém kantorovi více. Jim tráví každou volnou chvíli v dětské nemocnici v Los Angeles. Nezáleží na tom, zda je všední den či víkend.

Univerzální dárce

Dobrovolníkem se stal před 20 lety, kdy se nechal svým kamarádem přesvědčit k darování krve. Nevynechá jedinou možnost, aby pomohl ostatním v nesnázích. Pro zdravotnictví je velkým přínosem, jelikož má krevní skupinu nula negativní. To jej činí univerzálním dárcem, kterých je na světě nedostatek. Daroval již 272 litrů krve.

nadoby-s-darovanou-krvi iZdroj fotografie: Depositphotos

V nemocnici se Jim skamarádil s několika dětmi, s nimiž si také začal hrát. Tuto činnost opakoval při každé návštěvě, až si uvědomil, že jej dětská přítomnost velmi naplňuje. Cítí se díky ní jako otec, kterým se nikdy nestal. Jeho studenti k němu nyní cítí kromě uznalého respektu také obdiv nad tím, jak moc dokáže být jeden člověk nápomocný ostatním lidem.

Co by vás přesvědčilo k dárcovství krve?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články