Na dovolenou jeli s úmyslem zbavit se svého psa. Zalepili mu tlamu a hodili jej do příkopu, pejsek však našel překvapivého zachránce

Našli jej v žalostném stavu v příkopu u silnice. Byl špinavý. Někdo mu omotal tlamu a končetiny silnou kobercovou páskou.

zanedbaný pes i Zdroj fotografie: Tony Alter / Creative Commons / CC BY
                   

Zachráncem tohoto pejska se stal shodou okolností instalatér jménem Carlos Carrillo. Již několik let pracuje ve společnosti Shoreline Plumbing, která poskytuje údržbářské práce. Jako každý jiný den byl v den nálezu pejska povolán do dalšího domu, kde sháněli instalatéra. Když jeli se spolupracovníkem na místo určení, všimli si v trávě u cesty zvláštního objektu.

Kobercová páska

Oba je ta neznámá věc zaujala. Zastavili u krajnice a šli se podívat blíž. Po pár metrech jim bylo jasné, že jde o psa. Když se přiblížili do bezprostřední blízkosti zvířete, zděsili se tím, jak pes vypadal. Bylo jasné, že potřebuje okamžitou lékařskou pomoc. Kolem tlamy a obou předních nohou měl omotanou kobercovou pásku šedé barvy.

Byl to neskutečně děsivý pohled. Lidé, kteří jej nechali v tomto stavu, byli lhostejní vůči osudu pejska. Když oba muži překonali počáteční šok, pomocí svého nářadí v autě odstranili všechny pásky z těla zvířete. Následně jej naložili a odvezli na nejbližší veterinární kliniku. Tam se dozvěděli šťastnou zprávu. Když psa vyprostili, nenacházel se v žalostném stavu příliš dlouho.

Předán k adopci

S ohledem na svou situaci si vedl poměrně dobře. Po dalších vyšetřeních bude předán k adopci. Byla mu založena speciální složka s příběhem, se kterým byl úřadům předán. Pracovníci záchranné organizace chtějí klást důraz na původ zvířete, který by měl ovlivnit vhodný výběr nové adoptivní rodiny. Pro psa by bylo devastující, kdyby zažil podobné zacházení znova.

bila-dodavka-silnice iZdroj fotografie: Depositphotos

Veterináři však upozornili, že jedině zásluhou dvou mužů je pes relativně v pořádku. Vše však mohlo dopadnout úplně jinak. Vzhledem ke svázaným končetinám se nemohl pohybovat, i kdyby byl schopen pohybu, tak by nemohl nic pozřít, protože mu v tom bránila slepená čelist. Jeho jediným štěstím byla nevídaná pozornost dvou instalatérů.

Jak byste reagovali na místě mužů?

Zdroj: Wszystko
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články