Zpráva o stavu britské královny Alžběty II. vyděsila svět. Její zdravotní stav vyústil v pobyt v nemocnici

Stále častěji se objevují zprávy, že královna Alžběta II. se necítí dobře. Dokonce skončila v nemocnici, kde ji čekala různá vyšetření.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

První dáma Velké Británie již není nejmladší. Dlouhá léta se však těšila skvělému zdraví. Nyní však z ostrovů přicházejí zprávy, že se královna necítí příliš dobře. Dokonce prý byla převezená do nemocnice, kde absolvovala celou řadu různých vyšetření. Její stav se v poslední době bohužel viditelně hodně zhoršil. Ke své chůzi potřebuje hůl.

Účastnila se mnoha společenských akcí

Podle některých prý nic nenasvědčuje tomu, že by pětadevadesátiletá panovnice trpěla nějakou nemocí. V poslední době se totiž zúčastnila několika akcí. Je však pravdou, že Buckinghamský palác musel některé akce zrušit nebo přeložit na jiné termíny. Některé weby také připomínají, že britská královna v posledních týdnech při chůzi používá vycházkovou hůl, se kterou chodila naposledy na přelomu let 2003 a 2004, kdy měla po operaci kolene. Jinak hůl panovnice nikdy nepoužívala.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle některých odborníků na britskou královskou rodinu by nyní měli zakročit dědicové královského trůnu a převzít alespoň částečně zodpovědnost, aby královna mohla odpočívat. Ostatně právě odpočinek doporučili Alžbětě II. také britští lékaři. Podle okolí královny jde o preventivní opatření a královna se bude i nadále věnovat administrativní práci a bude se také účastnit virtuálních setkání. Mimo jiné nahrává video zdravice na akce, kde měla být osobně přítomná. Prý je jí totiž velmi líto, že se kvůli radám lékařů musela vzdát některých událostí.

V nemocnici byla po sedmi letech

Zdravotní stav panovnice byl předmětem zájmu v celém světě. Spekulovat se o něm začalo právě kvůli zrušeným návštěvám a účasti na společenských akcích. Vyšetření, která Alžběta II. v nemocnici absolvovala, nikdo blíže nespecifikoval. Veřejnost tak není seznámena s diagnózou, kvůli které musí královna nyní odpočívat a šetřit síly. Každopádně šlo o první hospitalizaci hlavy Velké Británie od roku 2013.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Její Veličenstvo královna Alžběta II. je panovnicí od 25 let. Královnou se stala po smrti svého otce Jiřího VI. V dlouhém období její vlády došlo k zániku Britského impéria a následnému vzniku Commonwealthu. V září 2015 překonala Alžběta II. v době vlády svoji praprababičku, britskou královnu a indickou císařovnu Viktorii. Stala se tak nejdéle vládnoucím panovníkem v anglických a britských dějinách. Od října 2016 je také nejdéle vládnoucím žijícím monarchou na světě.

Věděli jste, že britskou panovnici trápí zdraví?

Zdroj: The New York Times

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články