Bohdalová se vydala na návštěvu k Zemanovi. Bývalý prezident se pochlubil společnou fotkou a přidal i poděkování

Legendární herečku, která Zemana opakovaně podpořila v prezidentských kampaních, přivítala před zbrusu novou lánskou vilou někdejší první dáma pořádným objetím.

Legendární herečka Jiřina Bohdalová v šedém saku i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Po vypršení prezidentského mandátu se Miloš Zeman (78) přestěhoval do nového bungalovu v Lánech. Tam bývalou hlavu státu poprvé od doby, co není ve funkci, navštívila herečka Jiřina Bohdalová (92). Pravděpodobně šlo o přátelské setkání. Dvojice se totiž zná už řadu let. Herečka opakovaně podpořila Zemana ve volebních kampaních a prezident jí udělil dvě státní vyznamenání.

Při setkání dvojice hýřila úsměvy

Legendární herečku do lánské vily přivezl podle serveru Aha! někdejší hradní protokolář Vladimír Kruliš a prezidentský extajemník Jaroslav Hlinovský. Jakmile Bohdalová vystoupila z černého mercedesu, přivítala ji objetím obvykle zdrženlivá bývalá první dáma Ivana (58). Ve zbrusu novém příbytku Zemanových, do kterého se přestěhovali letos v březnu, se Bohdalová zdržela zhruba hodinu.  

Bývalá hlava státu se pak na sociálních sítích pochlubila společnou fotografií s ikonou české kinematografie, na které oba hýří úsměvy. „Doma v Lánech jsem dnes přátelsky přivítal Jiřinku Bohdalovou. Děkuji za skvělé setkání,“ uvedl na svém facebookovém profilu Zeman. Mnohdy poněkud kontroverzní politik je pověstný tím, že dokáže být vděčný lidem, kteří jsou k němu loajální. A to herečka opravdu je.

Vytrvale se Zemana zastávala

Při prvních vyhraných prezidentských volbách v roce 2013 to byla právě Bohdalová, kdo stál ve volebním štábu po boku Zemana spolu s jeho dcerou Kateřinou. O herečce svérázný politik tehdy prohlásil, že bez ní by se vítězem nestal. Nezapomenutelným se stal jejich vášnivý polibek před objektivy fotoaparátů a kamer. Herečka se Zemana vytrvale zastávala a bránila ho, což vyústilo v to, že terčem kritiky se stala i ona sama.

Doma v Lánech jsem dnes přátelsky přivítal Jiřinku Bohdalovou. Děkuji za skvělé setkání!

Zveřejnil(a) Miloš Zeman – prezident České republiky dne Čtvrtek 29. června 2023

Náplastí pro ni mohlo být vyznamenání, kterého se jí od hlavy státu následně dostalo. Hned při první příležitosti v roce 2013 ji Zeman ocenil Medailí za zásluhy a o osm let později, v rámci svého posledního funkčního období Bohdalové pak propůjčil Řád Bílého lva. Oba pojí letité přátelství. Znají se podle serveru Lidovky z dob, kdy byl Zeman premiérem. Herečka prý opakovaně uvedla, že si ho považuje pro kapacitu jeho mozku a jeho paměť.

Co si myslíte o vztahu herečky a exprezidenta?

Zdroj: Aha!, Lidovky
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články