Jiřina Bohdalová (92) prozradila svůj recept na dlouhověkost. Klíč je podle ní v optimismu a humoru

Vážné zdravotní problémy, které geniální herečku dlouho pronásledovaly, jsou už minulostí. Znovu nabrala dech a je k nezastavení, přestože právě oslavila neuvěřitelné 92. narozeniny.

Herečka Jiřina Bohdalová v klobouku i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Herecká legenda Jiřina Bohdalová srší energií, kterou by jí mohl závidět kdejaký třicátník. Závažné zdravotní problémy, které ji soužily, jsou prý už zažehnané. Přestože v květnu se na jejím narozeninovém dortu rozžalo už 92 svíček, úctyhodný věk by jí jen málokdo hádal. Vypadá totiž skvěle, přitom její recept na dlouhověkost je tak jednoduchý. „Důležité je zachovávat si optimismus. A i na ty špatné věci se dívat z humorné stránky. Tím se řídím celý život,“ řekla CNN Prima News.

Zapojila se do příprav vnukovy svatby

Zdá se, že takový přístup nese ovoce. Herečka je neuvěřitelně vitální, hraje v divadle, točí filmy a prostě je v jednom kole. Říká, že dělat práci, která člověka naplňuje a baví, a nebýt takzvaně přešlechtěný, je důležité. Radost populární Bohdalce dělá také rodina, v současnosti zejména mladší syn její dcery herečky Simony Stašové Vojtěch. Bude se totiž ženit a jeho babička se s nadšením zapojila do příprav svatby. „Snoubenku mám prověřenou, všechno je v pořádku,“ řekla ikonická herečka.

Spousta hereček se nerada staví k plotně. To ale není případ Bohdalové. Vaření patří mezi její velké záliby. Dokonce mu tak propadla, že kdyby nebyla herečkou, otevřela by si vývařovnu. A prý by tam bylo plno. Oslavenkyně vydala i několik kuchařek a v regálech knihkupectví se po nich jen zaprášilo. Herečka, která ohromila diváky fenomenálním výkonem například ve filmu Fany, moderovala i pořad o vaření a bylo zřejmé, že to dělá velmi ráda.

Málem si vzala legendárního zpěváka

Geniální herečka, která dokáže zahrát snad cokoli, sice v minulém režimu filmovala, nicméně prožila i složité období. Její otec byl komunisty v zinscenovaném procesu odsouzen k patnácti letům vězení. Podle serveru měl napomáhat velezradě a přechovávat zbraně. Spekulovalo se také o tom, že měl pomoci bývalému ministru spravedlnosti Ladislavu Karlu Feierabendovi emigrovat. Nakonec byl po polovině trestu propuštěný, ale rodině byl zabaven veškerý majetek a herečka čelila existenčním problémům.

Jiřina Bohdalová a Ľubomíra Focko iZdroj fotografie: Nextfoto

Mezi nejbližší přátele ikonické herečky patřil neméně geniální zpěvák Karel Gott. Podle CNN Prima News totiž stačilo málo a mohli se brát. Když herečka byla u mistra doma, jeho maminka Marie jí sdělila, že by si přála, aby se s Karlem dali dohromady. To, že je starší a už má dceru prý paní Gottové nevadilo. Nevzali se, ale zůstali dobrými přáteli. A ze zážitku zbyla jen společná fotografie, na kterou mistr napsal věnování pro hereččinu dceru: „Simonce, budoucí táta Karel Gott.“

Po boku milionáře září štěstím

V pozdním věku oblíbená Bohdalka našla i partnerské štěstí. Září po boku o čtvrtstoletí mladšího milionáře Ľubomíra Focka. K jejím osudovým vztahům patřil také ten s otcem hereččiny jediné dcery Břetislavem Stašem, který byl jejím prvním manželem. Podruhé se vdala patrně za svou největší lásku herce Radoslava Brzobohatého. Po dvanácti letech bouřlivého manželství ji opustil kvůli slovenské herečce Haně Gregorové. Zradu mu Bohdalová nemohla odpustit, dlouhých třicet let spolu nemluvili.

Co říkáte hereččinu receptu na dlouhověkost?

Zdroj: CNNPrimaNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články