Běžec v noci slyšel vycházet z lesa podivný zvuk, ale ve tmě nic neviděl. Když se tam ráno vrátil, zjistil, že někdo potřebuje jeho pomoc

To, co za světla našel v hustém křoví, běžce překvapilo. Byl to smutný pohled. Okamžitě přivolal pomoc. Záchrana zuboženého tvora trvala dlouhé hodiny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Chtěl být v kondici a miloval běhání. Každý večer po práci pravidelně muž běhal v lese. Jednou se ale stalo něco neobvyklého. Zaslechl podivné zvuky, které vycházely z lesa. Byla tma a moc toho neviděl. Přestože se to muži zdálo zvláštní, pokračoval v běhu po stálé trase až domů. Zvuky mu ale nedaly spát. Hned ráno se muž rozhodl, že se na místo vydá znovu.

Vyděšený pes reagoval agresivně

Běžec chtěl přijít na kloub tomu, co během nočního běhu slyšel. Ráno bylo světlo a zdroj podivného zvuku našel schovaný v hustém křoví. K jednomu ze stromů byla přivázané fena. Vypadala zuboženě a vyděšeně. Běžec okamžitě zavolal pomoc. Do lesa brzy dorazil Craig Fields z newyorské stanice pro opuštěná zvířata Bully Crew.

LLANA ADOPTED🎉🎉 We are so excited to announce that our beautiful Llana has found her furever family! Llana’s family is…

Zveřejnil(a) New York Bully Crew dne Středa 28. listopadu 2018

Zpočátku fena na záchranáře reagovala agresivně. Bylo zřejmé, že k lidem nemá moc důvěry. Pohled na zoufalé zvíře byl zdrcující. Craig věděl, že mu může pomoci jenom tak, že se pomalu a klidně bude přibližovat. Trvalo to hodiny. Nakonec uspěl, když vyhladovělému zvířeti dal hamburger a sendvič, které měl sebou.

Druhý den se fena nechala pohladit

Pes se neochotně pustil do jídla a začal se trochu uvolňovat. Když byl klidnější, Craig mu konečně mohl navléknout vodítko. Přestože fena stále vypadala bojácně, nechala se odvést a naložit do auta. Záchranář se rozhodl, že si psa vezme domů, aby se uklidnil. První den vzal fenu na procházku, druhý den se už nechala pohladit. „Jako kdyby říkala, dobře, tomuto člověku můžu věřit,“ popisuje Craig.

Podle záchranáře týraná a opuštěná zvířata potřebují hodně trpělivosti. Některé se adaptuje na novou situaci rychle, jinému to trvá měsíce i roky. Fena, kterou zachránil z lesa, u Craiga zůstala ještě několik týdnů. Pak byla připravená na adopci. Nový milující domov našla fenka, která dostala jméno Llana, u  Joshe a Shannon Handlerových.

Co říkáte na to, že někdo uvázal psa v lese?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný