Dům zachvátily plameny a rodina se nemohla dostat ven. Bezdomovec neváhal a všechny zachránil

Bezdomovec z Phoenixu bez váhání zachránil život tříčlenné rodině, která se ocitla na prahu smrti. Plameny je málem zabily.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se člověk ocitne v nebezpečí, je rád za jakoukoli pomoc. V dnešní době se jí však málokdy od ostatních dočká. Mnoho lidí raději dělá, že nic nevidí. Osobu žádající o záchranu pak raději přehlížejí a nechtějí slyšet. Naštěstí stále existují tací, co neváhají ani vteřinu a nasadí svůj vlastní život, aby druhým pomohli. Stanou se tak v sekundě hrdiny a zachráněné osoby jim jsou nadosmrti vděčné. Jak řekla žena, již před smrtí zachránil bezdomovec: „Pro mě je to anděl.“

Bez váhání se snažil rodinu zachránit

Když se Claudia jednoho rána probudila, zjistila, že jejich byt ve druhém patře bytového domu zachvátil požár. Krátce nato si všimla zablokovaných vchodových dveří, takže pro ni, její dvě malé děti a dva psy neexistovala jednoduchá cesta ven. Zpanikařila, strašně se o svou rodinu bála. Jedinou možností pro ně bylo okno. Začala z něj volat o pomoc a prosila, aby je někdo zachránil. Toto volání uslyšel bezdomovec Joe, který se svou ženou tábořil nedaleko Claudiina bytu.

Neváhal ani sekundu a vydal se za zoufalým ženským hlasem. Jakmile doběhl pod okna hořícího domu, řekla mu nebohá žena, že má v bytě ještě dvě malé dcerky a dva pejsky. Muž jí řekl, aby mu své holčičky hodila dolů. Jedna měla osm let a druhá teprve rok. Ujišťoval ji, že je obě chytí. Claudia měla velký strach, bála se o jejich životy, ale bylo jí jasné, že žádnou jinou možnost nemá, a tak bezdomovce poslechla.

„Neboj se, chytím tě.“

Joe obě dívky i psy chytil a následně i samotnou Claudii, která před skokem do jeho náruče velmi váhala. Podle jeho slov šlo vidět, jak velký měla strach z toho, že spadne. Ale on jí řekl: „Neboj se, chytím tě.“ To ji trošku uklidnilo, a tak mu konečně skočila do náruče. Zachránil tak život celé rodině. Média jej označila za hrdinu, to však bezdomovec odmítá, protože by to podle něj jistě udělal každý.

Hasiči v akci iZdroj fotografie: Depositphotos

Přestože byt a všechny jejich věci byly při požáru zničeny, rodina je v bezpečí a bez zranění, a to vše díky laskavosti a neuvěřitelné statečnosti tohoto muže bez domova. Claudia mu bude navždy vděčná, protože díky němu jsou stále naživu a v bezpečí. Kéž by se takto zachoval každý člověk, když uvidí jiné v nesnázích.

Co říkáte na jeho hrdinský čin?

Zdroj: People
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články