Bezdomovec oplakával smrt svého psa. Příběh utrpení dojal celý internet

Pouto člověka a psa někdy bývá nebývale silné. Je to člen rodiny, nejlepší přítel a druh v každodenních problémech. O to více, když člověk nemá nikoho jiného, na koho by se obrátil.

i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Internet nedávno obletěla fotografie bezdomovce z Mexika, který truchlí nad smrtí svého psa. Pejska přejel autem bezohledný řidič. Mexický bezdomovec a psův věrný společník se nad ním na silnici sklání v hlubokém zármutku. Jeho pes mu pomáhal vyrovnat se s nelehkým osudem, chránil ho na ulicích a sdílel s ním veškeré strasti i radosti. Srdcervoucí utrpení vyvolalo fundraisingovou kampaň, která má poskytnout pomoc všem milovníkům psů, kteří se v podobné situaci ocitnou.

iZdroj fotografie: PxHere

Pes i s pánem byli v ulicích známí

Raul a Solovino, bezdomovec a pes, jsou přitom duo, které místní obyvatelé moc dobře znali. Byli na ně zvyklí a věděli, že jsou přátelští. Když došlo k hrozné události, muž byl tak pohlcen smutkem, že zpočátku ani nepřijmul pomoc kolemjdoucích a na nikoho nereagoval. Vyrovnat se se ztrátou pro něj bylo o to těžší, že nikoho jiného než svého psa na světě neměl. Až později za pomoci několika žen-dobrovolnic svého milovaného pejska pohřbil.

iZdroj fotografie: PxHere

Raulovo truchlení natočil kolemjdoucí a brzy s videem vyvolal vlnu soucitu. Zanedlouho poté vznikla fundraisingová kampaň, která má právě v takových situacích pomáhat pozůstalým, kterým zemřel milovaný pes. Prostředky získané skrz tuto kampaň mají pomoci s nákupem oblečení a jídla, případně i s jinou materiální potřebou. Svou podporu Raulovi vyjádřila i místní restaurace, která Raula i s jeho psem dobře znala.

Podle restaurace je Raul milý a pracovitý člověk

iZdroj fotografie: Pxhere
Majitel psa měl pověst dobrého muže

Na Facebooku restaurace se objevila zpráva, která vyjadřovala lítost nad tím, co se stalo. Raula přitom označila za velmi laskavého a pracovitého člověka, který se vlivem okolností ocitl v nelehké situaci a ztratil domov. Restauraci pomáhal starat se o zaparkovaná auta návštěvníků. Restaurace se obrátila na veřejnost s žádostí o jídlo, oblečení nebo jakoukoliv jinou pomoc Raulovi, díky které by snadněji překonal nelehké období a ztrátu nejlepšího přítele.

Mezi člověkem a zvířetem je zvláštní pouto

Veterinář a autor knihy Moje kočka, můj pes odejde, Frantz Cappé, vysvětluje, že mezi psem a jeho pánem nebo paní se utváří obzvláště emocionální pouto. V mnoha případech připoutání, které člověk ke zvířeti cítí, překonává i mezilidské vztahy. Ve skutečnosti může být ztráta mazlíčka stejně obtížná jako ztráta blízké osoby a zanechat v člověku hluboký zármutek. Nejinak je tomu i v opačném případě. Je zdokumentovaný i případ psa, který po smrti svého páníčka zemřel steskem.

iZdroj obrázku: Freepik
Pouto se zvířecím společníkem je navždy

Spousta lidí se na zvířata upíná proto, že nás nesoudí, milují nás takové, jací jsme a potřebují nás. Mohou nám pomoci překonat obtížná životní období a ulehčit našemu trápení. Zvířata mají terapeutický účinek, zejména psi jsou k takovému účelu používáni i profesionálně. Zejména starším a dospívajícím lidem může být velkou oporou. Se smrtí se pak daleko hůře vyrovnávají svobodné osoby a starší lidé, kteří v psovi vidí jediného každodenního společníka.

Zdroj: Sinembargo

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články