Bezdomovci dostali možnost udělat si svatební fotografie. Na ulici spolu žijí už 24 let a vychovávají 6 dětí

Většina lidí se bezdomovcům vyhýbá, jelikož se jich bojí, štítí nebo s nimi celkově nechtějí mít nic společného. Někteří z nich však mají silné příběhy, které mohou i dojmout.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý, kdo se ocitne bez domova a nemá se kam jít schovat nebo nemá nikoho, kdo by mu pomohl, se stane bezdomovcem. Většina takových lidí začne žít na ulici nebo vyhledají pomoc od různých společností, které se zabývají pomocí pro lidi bez domova. Společnost si však v mnoha situacích neuvědomuje, že se stále jedná o normální lidi, a nechová se k nim zrovna hezky. Je potřeba si ale uvědomit, že je nutné, aby si lidé mezi sebou začali více pomáhat, bez ohledu na majetek nebo finance.

Nemohli si dovolit svatbu

Jelikož se stále najde mnoho lidí, kteří se ocitli na ulici, můžete se setkat i se spoustou jejich příběhů, jež bývají velmi dojemné. Podobně je na tom i tento pár, který spolu žije již přes 24 let. Rosalyn Ferrerová a Rommel Basco jsou spolu takto dlouho, ale nikdy neměli skutečnou svatbu. Jelikož jsou tyto události velmi nákladné a každým rokem se svatby stávají více extravagantní, nemá mnoho lidí finance na to, aby si ji mohli dovolit.

Rosalyn i Rommelovi je již přes 50 let, pocházejí z Filipín a žijí jako bezdomovci. Jejich každodenní život se odehrává v chudobě na ulicích provincie Pampanga. Během několika společných let si pořídili 6 dětí a bydlí v malé boudě. Každý den se snaží primárně o to, aby měli hlavně co jíst, a o svatbě se jim může jedině zdát. Dlouhodobě se živí tím, že sbírají plasty a poté je prodávají. Výdělky však nedosahovaly takové výše, aby mohli zabezpečit rodinu a začít žít jinak.

Jejich sny však nedávno proměnil ve skutečnost místní podnikatel Richard Strandz, který se dozvěděl o jejich příběhu. S Rommelem se potkal ve chvíli, kdy sbíral plasty, aby měl peníze na jídlo, a začali si povídat. Jakmile se tento podnikatel dozvěděl, že se se svou přítelkyní nikdy nemohli vzít, ale o svatbě vždy snili, chtěl jim pomoci uskutečnit jejich velké přání. Požádal proto své kamarády, zda by mu pomohli uspořádat svatební focení pro tento pár.

Místní podnikatel uspořádal svatební focení

Richard Strandz je majitelem kadeřnictví, jež se nachází nedaleko místa, kde Rommel a Rosalyn žijí. Díky tomu, že jeho přátelé byli ochotni se připojit k plánování svatebního focení, šlo vše celkem rychle. Focení se uskutečnilo den před Valentýnem a díky tomu byla tato událost ještě více romantická. K focení se přidali profesionálové ze studia Rab4Love a výsledné fotografie umístili na svém Facebooku a Instagramu. Rosalyn na sobě měla krémové šaty a Rommel měl oblek v podobných barvách.

Celá akce se uskutečnila v ulicích, kde se Rosalyn a Rommel pohybují nejčastěji. Tento krásný den jim velice zpříjemnil také fakt, že k focení se přidaly i jejich děti – a celá rodina byla pohromadě. Rosalyn k tomuto focení řekla, že o svatbě a bílých šatech snila naposledy, když byla malá holka, ale momentálně si to nedokázala ani představit. Za obětavost a velký dar od Strandze jsou oba dva velmi vděční a cítí se požehnaně. Jejich láska je důkazem toho, že i když člověk nemá dost peněz a pohodlí domova, může zůstat silný díky lásce, kterou k druhému chová.

Jaký je váš názor na lidi bez domova?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články