Lüscherův test: Vyberte si jednu barvu a dost možná se o sobě po psychické stránce dozvíte něco nového

Vyberte si jednu z těchto 8 barev a přečtěte si, co to o vás vypovídá. Tento test vymyslel známý psychoterapeut Max Lüscher již v roce 1948.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Tato metoda je naprostou revolucí v psychologii. Jde o test, jenž je úspěšně používán moderními lékaři, a navíc si ho můžete doma udělat i sami. O co přesně se jedná? Uvidíte obrázek, ve kterém je 8 čtverců různých barev. Vyberte si jeden z nich. Při volbě je důležité řídit se pouze podvědomím, ničím jiným. Uvolněte se, podívejte se na obrázek a vyberte si barvu, jež je k vám nejblíže.

Černá barva

Pokud jste si zvolili černou barvu, moc dobře znáte pocit osamělosti, se kterým si však dokážete poradit. Snažíte se nedávat najevo své slabosti, i když tajně sníte o tom, že se o vás někdo postará a převezme za vás zodpovědnost. Všechny problémy si řešíte sami, máte svůj názor a nenecháváte se ovlivnit ostatními lidmi.

Šedá barva

Jste velmi pečlivý člověk a řídíte se příslovím „dvakrát měř, jednou řež“. Snažíte se nevyčnívat z davu, ale máte bohatý vnitřní svět. Jste velmi upřímný, jemný a skromný člověk. To vám však způsobuje spoustu starostí a někdy to vytváří i nejistotu. Neváhejte a rozhodně přidejte do svého života trochu barvy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Červená barva

Jste vášniví, cílevědomí a emotivní. Pro vás jsou typické výbuchy emocí, od velké lásky až po zuřivou nenávist. Můžete tím někoho urazit a nemyslet na následky. Víte ale, jak svou vášní nabít ostatní, máte velký životní potenciál.

Hnědá barva

Jste praktický člověk, důležité jsou pro vás fakta a důkazy, nikoliv nápady a různé sny. Toto je vaše obrovské plus, protože žijete život tak, jaký zkrátka je. I vy dokážete ocenit své schopnosti. Je pro vás těžké udělat něco velkolepého, a nebo věřit v něco úžasného.

Žlutá barva

Jste velmi pozitivní, otevření a společenští. Optimismus je pro vás vším. Víte moc dobře, jak si udržovat skvělé vztahy s ostatními lidmi a je velmi jednoduché s vámi komunikovat. Máte mnoho koníčků a všechno se vám během chvilky zdá zajímavé. Umíte se radovat z obyčejných věcí a malých projevů laskavosti v lidech.

Modrá barva

Jste velmi klidný člověk. Velmi důležitá je pro vás psychická pohoda, a to i při komunikaci s lidmi. Jste sebevědomí, talentovaní a usilujete především o harmonii. Jste velmi rádi v přírodě, snílek a romantik. Každodenní stereotyp vás velmi unavuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zelená barva

Dokážete uspět úplně ve všem. Toužíte totiž po spokojeném životě, máte odhodlání a potenciál. Milujete život a vše kolem vás. Zaměřte se na svůj největší cíl. Ale má to jednu nevýhodu, býváte často kritizováni, a pokud necítíte podporu, ztrácíte důvěru i sami v sebe.

Fialová barva

Jste zvědaví a velmi nadšení do všeho, co se kolem vás děje. Tato barva totiž spojuje protiklady. Jste velmi náladoví, jednu chvilku záříte štěstím a během vteřiny se vaše nálada úplně změní. Jde to s vámi z extrému do extrému. Ve své duši se ale často snažíte o harmonii.

Jakou barvu jste si vybrali vy?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti